Konec zmagovitega niza za železarje

Alpska liga 26. Nov 202122:43 > 23:08 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z Lustenauom s 4:7 (2:1, 2:3, 0:3).

Jeseničani ostajajo vodilna ekipa regionalnega tekmovanja, a so danes doživeli prvi poraz po 14. oktobru oziroma prvega po sedmih zaporednih zmagah.

V obračunu ekip z vrha – Lustenau se je po današnji zmagi zavihtel na drugo mesto, ima (ob tekmi več) štiri točke manj kot Jeseničani – so gostje dobro začeli, a nato slabo nadaljevali in končali.

Po porazu v domačem prvenstvu sredi tedna, ko so v derbiju zmagali Ljubljančani s 3:0, so železarji ostali še brez Aljoše Crnoviča, ki se je preselil k velikim slovenskim tekmecem. Danes pa so slovenski prvaki začeli dobro in dobili prvo tretjino, potem ko je Eric Pance zadel že v 14. sekundi, gol pa je dodal še Eetu Elo. A domači so še v prvi tretjini znižali, na začetku druge pa izenačili na 2:2.

V drugi tretjini so Jeseničani nato še dvakrat povedli (zadela sta Elo in Nejc Brus), toda Lustenau je tudi obakrat izenačil in pred zadnjim delom je bil izid 4:4.

Lustenau je nato v zadnji tretjini dosegel dva gola, ob koncu, ko so gostje skušali brez vratarja Oscarja Fröberga priti do ugodnejšega izida, pa še tretjega in tako slavili s 7:4.

Že v soboto bodo Jeseničani odigrali naslednjo tekmo, čaka jih še eno gostovanje v Avstriji, tokrat pri Bregenzerwaldu.

Alpska hokejska liga:

Lustenau – Jesenice 7:4 (1:2, 3:2, 3:0)
Strelci: 0:1 Pance (1.), 0:2 Elo (Pance, Urukalo, 4.), 1:2 Giftopoulos (D’Alvise, Ratz, 12.), 2:2 Wilfan (Giftopoulos, Oberscheider 23.), 2:3 Elo (Kočar, Jenko, 27.), 3:3 Haberl (Hrdina, Oberscheider, 32.), 3:4 Brus (Planko, 34.), 4:4 Wilfan (D’Alvise, Connelly, 38), 5:4 Wilfan (D’Alvise, Connelly, 41.), 6:4 Wallenta (Connelly, D’Alvise, 51.), 7:4 Wustner (Oberscheider, Haberl, 59.).