Pance popeljal Jesenice nazaj na zmagovite tire

Alpska liga 27. Nov 202122:07 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh po podaljšku premagali Bregenzerwald s 5:4 (1:1, 2:0, 1:3; 1:0).

Jeseničani, ki so v petek v gosteh izgubili z Lustenauom s 4:7, kar je bil njihov prvi poraz po 14. oktobru in prvi po sedmih zaporednih zmagah, so tokrat povedli v 13. minuti prek Nejca Brusa, a je vodstvo trajalo le slabe tri minute.

Toda v nadaljevanju so favorizirani Jeseničani stvari postavili na svoje mesto, Žiga Urukalo v 38., Etu Eelo v 40. in Erik Svetina v 52. minuti so poskrbeli za visoko vodstvo.

Avstrijci pa se še niso vdali, z dvema zadetkoma v končnici tekme so se približali na 3:4. Do konca je ostala še minuta in pet sekund. In v tem času so domači znova udarili, 25 sekund pred koncem je gol dosegel Fabian Ranftl za 4:4 in podaljšek.

V tem pa je v tretji minuti novo zmago Jeseničanom, ki imajo na vrhu lestvice po 20 tekmah 49 točk, priigral Eric Pance.

Gorenjce naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo doma gostili Val Gardeno.

Alpska liga:

Bregenzerwald – Jesenice 4:5 po podaljšku (1:1, 0:2, 3:1, 0:1)
Strelci: 0:1 Brus (Planko, Svetina, 13.), 1:1 Nyqvist (Lehtonen, Pöschmann, 16.), 1:2 Urukalo (Svetina, Rajsar, 38.), 1:3 Elo (Pance, Ulamec, 40.), 1:4 Svetina (Brus, Urukalo, 52.), 2:4 Zwerger (Pöschmann, Nyqvist, 54.), 3:4 Schlögl (Pöschmann, Nyqvist, 59.), 4:4 Ranftl (Nyqvist, Lehtonen, 60.), 4:5 Pance (Stojan, Elo, 63.)