Salzburgovi mladci padli šele po loteriji

Alpska liga 30. Okt 202120:51 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige po kazenskih strelih premagali mlado ekipo Salzburga s 4:3 (3:1, 0:2, 0:0). Za železarje je to že 12. zmaga na 14 tekmah lige AHL, kjer so na prvem mestu lestvice s 35 točkami.

Jeseničani so tekmo dobro odprli in po šestih minutah vodili že z 2:0 po zadetkih Erica Panceta in Jesperija Viikiläja, najučinkovitejših mož v vrsti Nika Zupančiča. Avstrijci so v enajst minuti prek Lucasa Thalerja znižali zaostanek, ki pa ga je spet oplemenitil Sašo Rajsar v 15. minuti.

Lepo vodstvo pa je izpuhtelo v drugi tretjini, ko sta za goste s Solnograškega v razmaku šestih minut zadela Daniel Assavolyuk in Oskar Maler (podal mu je Slovenec Aljaž Predan). V drugi polovici tekme nobeni ekipi do konca rednega dela ni več uspelo zadeti, tako da je sledil podaljšek. V njem so imeli Jeseničani minuto in 12 sekund igralca več na ledu, a prednosti niso izkoristili.

Na vrsti so bili kazenski streli, pri katerih so bili strelci zelo nerazpoloženi. Kot edinega ga je v drugi seriji zadel Eetu Elo in Jeseničanom prinesel dodatno točko.

Z novima dvema so se utrdili na vrhu lestvice, kjer imajo zdaj 35 točk.

Naslednji obračun Gorenjce čaka v petek, 5. novembra, ko bodo igrali v gosteh pri Feldkirchu.

Alpska liga

Jesenice – Salzburg mladi 4:3 po kazenskih strelih (3:1, 0:2, 0:0, 0:0)
Strelci: 1:0 Pance (Viikila, Elo, 5.), 2:0 Viikila (Elo, 7.), 2:1 Thaler (Wimmer, Eham, 11.), 3:1 S. Rajsar (Svetina, Planko, 15.), 3:2 Assavolyuk 25., 3:3 Maler (Predan, 31.), 4:3 Elo 65.