Visoka zmaga Jesenic

Alpska liga 24. Feb 202222:43 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi drugega dela alpske lige v gosteh premagali Ritten s 7:2 (1:1, 2:0, 4:1).

Jeseničani so prejšnjo tekmo izgubili za zeleno mizo z 0:5, saj vodstvo tekmovanja ni ugodilo njihovemu pojasnilu o zdravstvenih težavah pred sobotno tekmo z Asiagom, tako da je vodilna ekipa drugega dela zmagala brez boja.

Danes pa so železarji na ledu dosegli visoko zmago, tretjo na sedmi tekmi drugega dela. Začetno vodstvo domačih je izničil Eetu Elo v prvi tretjini, v drugi pa sta za vodstvo poskrbela Nejc Brus z igralcem več in Eric Pance.

Domači so sicer v 47. minuti še prišli na 2:3, toda to je bil njihov zadnji gol na tekmi. Končnica dvoboja je bila namreč jeseniška, Jure Sotlar je dosegel dva zadetka v minuti in pol med 53. in 55. minuto, potem je drugega na tekmi dodal še Brus, paket dvojnih strelcev je zaokrožil Elo v 58. minuti.

Jeseničani so zdaj trenutno na tretjem mestu v skupini master, kjer igra šest najboljših iz prvega dela, prva četverica pa si bo že neposredno zagotovila končnico.

Naslednja tekma čaka železarje v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Lustenau.