Železarji zmagali še enajstič zapored

Alpska liga 1. Nov 202223:12 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali italijansko Val Gardeno s 5:2 (0:1, 2:0, 3:1).

Železarji so trdno na prvem mestu regionalnega tekmovanja, tudi danes pa so dosegli zmago. Uspeh v Val Gardeni je bil že 11. v nizu, skupno 12. v sezoni, slovenski predstavnik v alpski ligi ima le en poraz z začetka sezone proti ekipi Unterland Cavaliers.

Val Gardena, ki je sredi prvenstvene lestvice, je bila enakovreden tekmec le v prvi tretjini. Takrat so domači povedli in sami ohranili mrežo nedotaknjeno, prvi gol pa so Jeseničani dosegli v 34. minuti, ko je bil uspešen Luka Ulamec.

V nadaljevanju tekme dvomov o zmagovalcu ni bilo. Še v drugi tretjini je za preobrat poskrbel Miha Logar, v zadnji pa za povišanje vodstva Jaša Jenko in Lovro Kumanovič. Domačim je sicer uspelo znižati na 2:4, toda dve kazni pri Val Gardeni ob koncu tekme je izkoristil Rudolfs Polcs ter s petim zadetkom postavil končni izid.

Naslednja tekma železarje čaka v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Kitzbühel.