Anže Kopitar s Kralji v letu 2024 še zmeraj brez zmage

Hokej 7. Jan 202423:43 0 komentarjev
Anže Kopitar in LA Kings; FOTO: Profimedia

Hokejisti Los Angeles Kings, za katere igra slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v tretji tekmi novega leta spet doživeli poraz. Po neuspehih proti Torontu in Detroitu so tokrat v gosteh z izidom 3:4 klonili proti Washington Capitals. LA Kings so sicer še zmeraj najuspešnejša ekipa v ligi NHL, ko gre za tekme izven domače dvorane Crypto.com Arena, saj so zmagali na 13 obiskih tekoče jeseni oziroma zime.

Tekmo v popoldanskem terminu – začela se je ob 15. uri po lokalnem času – sta moštvi začeli zadržano.

Po prvi tretjini sta mreži mirovali, so pa zato palice toliko bolje naravnale “koordinate” v drugem delu, ko so padli kar štirje goli. Listo strelcev so načeli domači, ki so v 25. minuti povedli prek veterana Nica Dowda.

Kralji so po le dveh minutah izenačili prek švedskega asa Adriana Kempeja, Kopitar je prispeval podajo, v 33. minuti pa jim je uspelo povesti.

Plošček je za hrbet vratarja Darcyja Kuemperja spravil Kevin Fiala. Domačim je do konca tretjine uspelo izid poravnati, podal je Aleksej Ovečkin, zadel pa Dylan Strome.

Odločila nezbranost v zaključku

V tretjem delu srečanja so Kings že v prvi minuti dobili možnost igranja s hokejistom več na ledu in prednost izkoristili po vsega petih sekundah. Še enkrat več se je med strelce vpisal Švicar Fiala in ekipo v belih dresih spravil v vodstvo.

Anže Kopitar je v 18 minutah na ledu prispeval podajo za prvi gol LA Kings.

Tudi to je zdržalo le do sredine zadnje tretjine, ko je na 3 izenačil Nicolas Aube-Kubel, zmagovalca pa je odločila zadnja minuta, ko je z razdalje natančno sprožil branilec domačih John Carlson.

Kopitar in druščina ne morejo biti zadovoljni predvsem zato, ker so na vrata nasprotnika usmerili več strelov, v zaključku pritisnili proti vratom, a prestolnico vseeno zapuščajo z “ničlo”.

Anže Kopitar proti Capitals; FOTO: Profimedia

Naslednji izziv Kralje čaka v noči s torka na sredo, ko ob 1. uri ponoči gostujejo na Floridi pri ekipi Lightning. To bo prvi duel sezone med Los Angelesom in Tampo, prvakom lige iz sezon 2019/2020 in 2020/2021.

Kings so v seriji petih zaporednih porazov. Zadnjo zmago so dosegli 28. decembra, ko jim je doma uspelo premagati najslabšo ekipo lige San Jose Sharks (5:1).