Boston zamudil skok na prvo mesto

Hokej 28. Mar 20247:29 0 komentarjev

Hokejisti Bostona so ponoči gostovali v Tampi in izgubili z 1:3 ter s tem zapravili priložnost, da se v vnovič vrnejo na prvo mesto vzhoda in lige, kjer so s točko prednosti New York Rangers. Na drugi tekmi večera v ligi NHL je Ottawa presenetljivo slavila v Buffalu s 6:2.

Odločilni gol v Tampi na Floridi, sicer pa že 42. v sezoni, je dosegel Brayden Point v drugi tretjini za vodstvo domačih z 2:1. Vsi napori gostov so bili zaman in ko so želeli z menjavo vratarja s šestim igralcem na ledu izsiliti preobrat, je plošček v prazen gol Bostona 27 sekund pred koncem poslal še Nikita Kučerov.

V prvi tretjini je Tampa povedla z golom Mitchlla Chaffeeja, za ekipo iz Massachusettsa je izenačil Danton Heinen.

“Če sem pošten, se mi zdi, da nobena od ekip danes ni pokazala svojega najboljšega hokeja. Vračali so se z zahodne obale in niso igrali tako ostro, kot znajo. Tudi za nas napetost ni bila enaka kot dan pred tem,” je po tekmi dejal trener Bostona Jim Montgomery.

V Buffallu odločeno po prvi tretjini

“Najbolj pomembno je bilo vodstvo v drugi tretjini. Sam sem pomisli, da je ta prednost proti ekipi, ki je dan pred tem izpraznila vse rezerve, zelo pomembna,” pa je misli Montgomeryja potrdil tudi trener Tampe Jon Cooper.

Shane Pinto pa je z golom in s tremi podajami tik za mejo potopil Buffalo. Ottawa je vse odločila že v prvi tretjini, ki jo je dobila s 5:0. Ko je v 33. minuti prvi gol za domače dosegel J.J. Peterka, je bilo praktično že prepozno za preobrat.

Slovenski zvezdnik v ligi Anže Kopitar je z Los Angeles Kings še naprej na sedmem mestu zahoda. Danes ekipo iz Kalifornije čaka gostovanje v Edmontonu.