Četrta v nizu, Kralji po menjavi trenerja cvetijo

Hokej 21. Feb 20247:10 0 komentarjev

Los Angeles Kings so nanizali še četrto zmago v nizu. Ekipa Anžeta Kopitarja je v domači Crypo.com Areni odpravila Columbus (5:1) in tako na zahodu še zmeraj zaseda mesta za preboj v končnico lige. Trenutno so Kralji na sedmem mestu svoje konference.

Ekipa Anžeta Kopitarja je v seriji odličnih rezultatov. Na zadnjih sedmih tekmah so Kralji slavili že šestič.

Po triumfu nad Nashvillom in Edmontonom je sicer sledila zaušnica in poraz 0:7 proti Buffalu. Toda to je očitno varovance začasnega trenerja Jima Hillerja dokončno streznilo.

Od tedaj so premagali New Jersey, Boston (po podaljšku), Pittsburgh in zdaj še Columbus.

Krasotica Byfielda tlakovala pot

Glavni del posla so domači opravili že po prvih dveh tretjinah. Mrežo modrih jopičev je v 19. minuti načel Quinton Byfield, ki je po dobljenem metu ploščka predsal iz obrambe tretjine in po čudovitem driblingu Kings povedel v vodstvo.

Že takoj na začetku druge tretjine je Pierre-Luc Dubois kaznoval premoč igralca na ledu in zadel za 2:0. Columbus je prek Adama Boqvista tri minute kasneje znižal, Dubois pa je kasneje vpisal še drugi zadetek in pridelal odlično popotnico pred zadnjim delom tekme.

Po menjavi trenerja Todda McLellana so Kralji zabeležili 5 zmag in le en poraz.

Zmagovalec je bil odločen štiri minute pred koncem, ko je ob “power-playu” zadel Kevin Fiala, končni izid pa je v zadnji minuti postavil veteran Drew Doughty.

Kopitar tokrat v statistiko ni vpisal točke, v 19 minutah je na gol gostov sprožil enkrat. V tekoči sezoni ima Hrušičan skupno 45 golov in podaj, več od njega v ekipi Kings le Šved Adrian Kempe (48).

Kralje v noči na petek čaka še ena domača tekma proti Nashvillu, v noči na nedeljo zgodaj zjutraj po slovenskem času pa jim v goste prihaja še kalifornijski rival Anaheim.