Colorado po preobratu le še korak od Stanleyja

Hokej 23. Jun 20227:23 > 8:11 0 komentarjev

Hokejisti Colorado Avalanche so le še za zmago oddaljeni od naslova prvaka severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL. Na četrti tekmi finalne serije so v gosteh branilce naslova, igralce Tampe Bay Lightning, premagali po podaljšku, izid je bil 2:3, s tem pa povedli s 3:1 v zmagah.

Branilci zadnjih dveh naslovov so v tekmo vstopili odločno, da po uvodnih dveh porazih (3:4 in 0:7) ter visoki domači zmagi (6:2) na zadnji tekmi izid v seriji izenačijo na 2:2.

Tako je že po 36 sekundah zadel Anthony Cirelli in postavil izid prve tretjine. V drugi so gostje prek Nathana MacKinnona izenačili, a le pet minut kasneje so bile Strele znova v prednosti. Za 2:1 je Darcyja Kuemperja premagal Victor Hedman.

Toda Avalanche je imel tudi na to pripravljen odgovor. Po manj kot treh minutah tretjega dela igre je za novo izenačenje zadel Andrew Cogliano. Tampa je v tekmi z različnimi obrazi ekip (v strelih v prvi tretjini 17:4 za domače, v drugi 17:9 za goste) v zaključku več poskušala (v zadnjih 20 minutah v strelih 10:6 za Floridčane), a zmagovitega gola ni dosegla.

Srečanje se je prevesilo v podaljšek, v katerem pa so imeli več sreče gostje. V 13. minuti dodatnega dela je zadel Nazem Kadri in poskrbel za delirij med igralci in navijači Colorada.

Peta, morda že odločilna tekma bo v noči s petka na soboto v Denverju. Avalanche ima na domačem ledu idealno priložnost, da pride še do tretjega Stanleyjevega pokala v zgodovini franšize, prvega po letu 2001.