Derbi odločen šele po loteriji, Vancouvru uspel preobrat

Hokej 6. Dec 20228:04 0 komentarjev

V ligi NHL je bilo ponoči na sporedu šest tekem, največ oči pa je bilo uprtih v Boston, kjer so se na derbiju vodilnih ekip vzhoda in zahoda merili domači Bruins in gostje iz Vegasa. Bostončani so že po prvi minuti druge tretjine zaostajali z 0:3, a se vrnili in izsilili podaljšek ter kazenske strele, loterija pa je pripadla zlatim vitezom. Še večji preobrat je uspel Vancouvru, ki je na domačem ledu proti Montrealu izgubljal že z 0:4, nato pa po preobratu slavil v podaljšku (7:6).

Ljubitelji najhitrejše moštvene igre na svetu so v TD Gardnu pričakovali izenačen obračun, ki so ga glede na razmerje strelov med Bostonom in Vegasom (8:8) tudi dobili. Manj enakovreden pa je bil pogled na semafor, za kar je z golom že v drugi minuti poskrbel Paul Cotter, prednost zlatih vitezov pa je že v šesti minuti podvojil Jonathan Marchessault in postavil izid ob prvem odmoru. Domači navijači so upali, da se bodo njihovi ljubljenci v drugi tretjini vendarle prebudili, a je sledil nov hladen tuš – po 51 sekundah od drugega prihoda na ledeno ploskev je še enkrat zadel Cotter in Vegasu priboril lepo prednost.

A ekipa Jima Montogmeryja bi bila zaman na vrhu vzhoda, če ne bi znala odreagirati tudi na takšne situacije. In to na kakšen način. V 34. minuti je najprej prvi gol dosegel Brad Marchand, 25 sekund pred drugim odmorom pa je priključek ujel David Pastrnak. Ko je v 43. minuti na 3:3 izenačil Taylor Hall, je bilo jasno, da nas čaka razburljiva končnica. A golov v rednem delu tekme ni bilo več, prav tako pa ne v podaljšku.

Srečanje se je prevesilo v serijo kazenskih strelov, v katerih pa so bili igralci zelo nenatančni. V prvih štirih serijah so namreč zgrešili prav vsi, v peti pa je gol za Vegas dosegel Reilly Smith in zlatim vitezom prinesel dve točki. Z njima se je moštvo iz meke igralništva utrdilo na vrhu zahoda, kjer ima zdaj šest točk prednosti pred drugim Seattlom (39:33). Boston pa je s točko na vrhu znova zamenjal New Jersey Devils, obe ekipi sta zdaj pri 41 točkah.

Še večji preobrat so gledalci spremljali v Rogers Areni v Vancouvru. Kanadski obračun so odlično odprli hokejisti Montreala, ki so v prvi tretjini povedli že s 4:0. Domači Canucks so to prednost v drugem delu prepolovili (2:4), z izvrstnim začetkom tretje tretjine (trije goli v devetih minutah) pa rezultat povsem obrnili – 5:4. A zasukov s tem še ni bilo konec, Montreal je z goloma Dvoraka in Andersona v 58. minuti znova prišel na rob osvojitve treh točk, kar pa je minuto in 25 sekund pred koncem preprečil Kuzmenko. Trud domačih je bil vseeno poplačan v podaljšku, ko je že po 13 sekundah za veliko zmago zadel Elias Pettersson.

Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, ki so ponoči počivali, v noči na sredo čaka obračun z Ottawo. Gostovanje pri senatorjih se bo začelo ob 1. uri po slovenskem času.