Finci ostajajo prvi

Drugi športi 29. Maj 202121:33 0 komentarjev
Kazahstanci so napolnili mrežo Italije. Foto: Guliverimage

Hokejski dvorani Arena Riga in Olimpiskais sporta centrs v latvijski prestolnici Riga sta danes gostili šest tekem svetovnega prvenstva elitne divizije. Visokih zmag sta se že dopoldne veselila Češka in Kazahstan, do uspeha pa so prišle še ZDA, Rusija, Finska in Slovaška.

Češka je s pol ducata golov v mreži Velike Britanije (6:1) prišla do tretje zmage na šampionatu. Dvakrat je bil za vzhodne Slovane uspešen Libor Sulak. Otočani so po petem porazu na šestih tekmah še bolj trdno prikovani na dno lestvice v skupini A.

Še hujši poraz je doživela Italija, ki je v Latviji še brez točke. Tokrat so bili brez usmiljenja do naših zahodnih sosedov Kazahstanci, ki so zmagali kar z 11:3. Rezultat tega po dveh tretjinah sicer ni napovedoval, saj so Azijci vodili zgolj s 3:1. V zadnjih 20 minutah so lahko navijači prek televizijskih zaslonov (v dvorani niso dovoljeni) spremljali pravo goliado, Kazahstan je ta del tekme dobil kar z 8:2. Dvakrat sta bila natančna Artjem Likotnikov in Roman Starčenko.

ZDA so z 2:1 (drugi gol je dosegel Tage Thompson) premagale Norveško, še nekoliko bolj prepričljiva je bila reprezentanca ruskega komiteja, ki je s 4:1 premagala Švico (dvakrat je bil uspešen Sergej Tolčinski).

Zvečer sta se zmag veselila še Finska (z 2:1 je premagala Nemčijo) in Slovaška (z 2:0 je bila boljša od Danske).