Floridski panterji ostajajo krvoločni, Toronto v težavah (VIDEO)

Hokej 5. Maj 20238:01 0 komentarjev

Potem, ko so v četrtfinalni seriji vzhodne konference Florida Panthers presenetljivo izločili Boston Bruins, sedaj tudi v polfinalu dokazujejo, da njihov podvig ne sodi v pregovor s slepo kuro. V Torontu so odpravili javorove liste in v zmagah povedli že z 2-0. Na drugi sinočnji tekmi je Dallas premagal Seattle in izid v seriji poravnal.

V Kanadi se je vse pomembno zgodilo v prvih dveh tretjinah.

Toronto je po prvi vodil z 2:1, že po dobrih petih minutah jim je kazalo naravnost fantastično, ko sta mrežo Floride zatresla Alexander Kerfoot in z igralcem več na ledu Ryan O’Reilly, toda sledil je popoln preobrat. V 12. minuti je za panterje znižal Finec Anton Lundell, po odmoru pa so javorovi listi na led prišli “zaspani” in gostom dovolili dva zadetka v razmaku manj kot minute.

V devetnajsti sekundi je po ukradenem ploščku v srednji tretjini s pol razdalje natančno meril Aleksander Barkov, le 45 sekund kasneje je Florida že vodila, ko je vratarja kanadske zasedbe premagal Gustav Forsling. Omeniti velja še to, da se je s 34 obrambami izkazal gostujoči vratar Sergej Bobrovski.

“Blitzkrieg” Floride na začetku 2. tretjine:

Do konca je imel Toronto le še enkrat priložnost za dvominutno igranje z igralcem več, ki je niso izkoristili in tako je Florida v veliki prednosti pred nadaljevanjem serije. Ta se nadaljuje s tekmo v Sunriseu, in sicer v noči na ponedeljek.

Prekratke lovke

V dvoboju drugega kroga končnice v zahodni konferenci pa je Dallas izid v zmagah izenačil. Joe Pavelski je dosegel peti gol na dveh tekmah, ko je zadel za vodstvo s 3:1 ob koncu druge tretjine. Po gol in podajo sta prispevala še Wyatt Johnston in Tyler Seguin.

Vsi zadetki s tekme med Dallasom in Seattleom:

Prva tretjina se je končala brez zadetkov, v drugi pa so domači hokejisti stopili na plin in jo dobili s 3:1. Po dobrih desetih minutah v sklepni tretjini je Dallas po zaslugi Seguina povedel s 4:1. Za Seattle je znižal Jordan Eberle, a mu je za preobrat zmanjkalo časa.

(Ekipi sta poravnani z 1:1 v zmagah)

Tretja tekma serije je na sporedu v noči na ponedeljek ob 3.30 uri zjutraj po srednjeevropskem času.