Pretnar in druščina odpihnili nemočne Jesenice

Hokej 23. Okt 202122:26 0 komentarjev
Jeseničani še naprej blestijo v Alpski ligi.

Jeseničani so na drugi tekmi drugega kroga kontinentalnega pokala doživeli še drugi poraz. Tokrat je bil s kar 9:1 boljši Amiens. Ta je po dveh krogih v najboljšem položaju za preboj v tretji krog tekmovanja, za katerega se bo jutri pomeril z Asiagom. Jesenice za to nimajo več možnosti, jutri bodo s Corono Brasovim igrale le za tretje mesto.

Po petkovem porazu so Jeseničani hladen tuš zelo hitro doživeli tudi proti gostiteljem. Že po minuti in 43 sekund je Amiens namreč povedel, ko je po hitrem napadu po levi strani streljal Tomas Simonsen, Oscar Fröberg je plošček odbil, a ga je nato v mrežo pospravil Aziz Baazzi. Francozi so vlogo favorita upravičevali še naprej, v 9. minuti je švedskega vratarja pri železarjih premagal še Florian Sabatier. Amiens je na prvi odmor odšel z veliko prednostjo, za kar je ob številčni prednosti v 13. minuti poskrbel Simonsen, med podajalci se je znašel tudi slovenski reprezentant Klemen Pretnar. Za popoln polom Jesenic pa so hokejisti Amiensa poskrbeli v 20. minuti – 5 sekund pred prvim odmorom – ko je zadel še Rudy Matima.

Železarji so položaj na semaforju z malenkost izboljšali v 29. minuti, ko je na 4:1 znižal Eric Pance. A s tem so le razjezili Amiens, ki je hitro odgovoril. Najprej je na 5:1 povišal Spencer Naas, nato pa so domačini še dvakrat izkoristili prednost igralca več na ledu. Druga gola na tekmi sta dosegla Baazzi (z modre črte) in Simonsen (po lepi akciji z leve strani).

Kot da razlika ni bila že tako dovolj visoka, so domači še naprej ogrožali vrata Jesenic. Eno izmed priložnosti je za drugi gol nocoj izkoristil Spencer, ko je sprejel podajo izza vrat Taavija Tiale. Povišal je na neverjetnih 8:1. Končni izid enosmerne tekme, ki je bila odločena že po prvi tretjini, so domači postavili 27 sekund pred koncem, ko je za kar 9:1 še tretjič nocoj zadel Simonsen.

Na prvi tekmi dneva je Asiago ugnal Corono Brasov s 4:2, tako da se bodo Italijani jutri v medsebojnem obračunu s Francozi pomerili za prvo mesto na turnirju, ki kot edino pelje v tretji krog tekmovanja. Jesenice se bodo že prej, ob 14. uri, pomerile z Brasovim.

Kontinentalni pokal, 2. krog, Amiens

Petek, 22. oktober:

Asiago – Jesenice 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Strelci: 1:0 Salinitri (Ginnetti, Iacobellis, 26.), 1:1 P. Rajsar (Ulamec, 28.), 1:2 Brus (Planko, Svetina, 29.), 2:2 GIliati (Marchetti, Vankus, 33.), 3:2 Mantenuto (Gios, Parini, 37.), 3:3 Svetina (S. Rajsar, Crnovič, 49.), 4:3 Marchetti M. (Giliati, Marchetii S, 57.),

Amiens – Corona Brasov 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Sobota, 23. oktober:

Corona Brasov – Asiago 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Amiens – Jesenice 9:1 (4:0, 3:1, 2:0)
Strelci: Strelci: 1:0 Baazzi (Simonsen, 2.), 2:0 Sabatier 9., 3:0 Simonsen (Pretnar, Lopachuk, 13.), 4:0 Matima (Romand, Baazzi, 20.), 4:1 Pance 29., 5:1 Naas 29., 6:1 Baazzi (Naas, 33.), 7:1 Simonsen (Boivin, Pretnar, 38.), 8:1 Naas (Tiala, 47.), 9:1 Simonsen (Coulaud, 60.)