V Franciji neuspešen začetek proti alpskemu rivalu

Hokej 22. Okt 202118:08 > 22:36 2 komentarja
Jesenice - Asiago.

Jeseniški hokejisti so za začetek drugega kroga kontinentalnega pokala v Amiensu v Franciji izgubili. Znova tesen obračun z alpskim znancem Asiagom je tokrat pripadel Italijanom, ki so bili na tekmi preobratov boljši s 4:3. Železarje druga tekma turnirja čaka jutri, ko se bodo pomerili z gostiteljem turnirja, Amiensom Gothiques, ki je danes odpihnil Corono Brasov (6:0).

Po 10 zmagah na 12 tekmah alpske lige in uspehu na večnem derbiju v okviru državnega prvenstva so Jeseničani odpotovali na sever Francije, kjer ta konec tedna nastopajo v 2. krogu kontinentalnega pokala. Prvi tekmec pa ni bil neznan, pomerili so se z Asiagom. Potem ko so ga v začetku oktobra premagali na domačem ledu v okviru alpske lige, so bili tokrat na drugi strani in so po številnih preobratih izgubili z golom razlike. V zadnji tretjini so železarji sicer povedli, a so sodniki četrti gol izbrancev Nika Zupančiča razveljavili.

V prvih 20 minutah brez golov, v drugih kar pet

V prvi tretjini maloštevilni gledalci v dvorani Coliseum v Amiensu golov niso videli, se je pa to spremenilo v drugem delu. Povedli so Italijani, ko so v 26. minuti prek Anthonyja Salinitrija po dolgem obleganju vrat Oscarja Fröberga ob številčni premoči zadeli za 1:0. Na odgovor železarjev ni bilo treba čakati dolgo. Po napaki tekmecev na robu obrambne tretjine je plošček ukradel Luka Ulamec, brez večjih težav pa je izenačil Patrik Rajsar. Prvič je na severu Francije zadonela Golica.

Jesenice so nato ob prednosti igralca hitro poskrbele za preobrat, po dobljenem sodniškem metu na levi strani je z modre linije udaril Nejc Brus. A Asiago se ni dal, tudi Italijani so izid na hitro poravnali. Znova so izkoristili izključitev pri slovenskih prvakih, po krasni samostojni akciji po levi strani je Fröberga še drugič premagal Stefano Giliati. Da so rdeče-rumeni na drugi odmor vseeno odšli z minimalno prednostjo, je po zelo podobni akciji kot pri drugem golu Asiaga v 37. minuti poskrbel Daniel Mantenuto.

Jeseničani spet povedli, a na neregularen način

Izid na semaforju je bil dobrih deset minut pred koncem rednega dela znova izenačen, ko je ob igri pet na štiri po lepem samostojnem prodoru po sredini zadel Erik Svetina. V 43. minuti so Jeseničani dosegli še četrti gol na srečanju, a so ga sodniki po posvetovanju razveljavili. Da je bilo to kljub vsemu popoldne power-playa, so kmalu poskrbeli hokejisti Asiaga. Z desne strani je streljal Giliati, odbitek pa je v mrežo Fröberga pospravil krvnik Jesenic v lanskem polfinalu alpske lige Michele Marchetti. Italijani so nato brez večjih težav prednost zadržali do konca in prišli do tesne zmage.

V tretji krog tekmovanja bo sicer napredoval zgolj zmagovalec tega turnirja. Vzporedno s tekmami v Amiensu se v Budimpešti merijo še štiri moštva, tudi iz madžarske prestolnice pa bo napredovala le najboljša ekipa. Oba zmagovalca se bosta v tretjem krogu pridružila skupinama v Krakowu in Aalborgu, od koder se bosta po dve najboljši ekipi uvrstili v zaključku tekmovanja, ki bo januarja prihodnje leto.

Jesenice v drugem krogu jutri ob 20.15 čaka obračun z domačim Amiensom, ki je zmagovito (6:0 nad Brasovim) začel tekmovanje.

Kontinentalni pokal, 2. krog, Amiens

Petek, 22. oktober:

Asiago – Jesenice 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Strelci: 1:0 Salinitri (Ginnetti, Iacobellis, 26.), 1:1 P. Rajsar (Ulamec, 28.), 1:2 Brus (Planko, Svetina, 29.), 2:2 GIliati (Marchetti, Vankus, 33.), 3:2 Mantenuto (Gios, Parini, 37.), 3:3 Svetina (S. Rajsar, Crnovič, 49.), 4:3 Marchetti M. (Giliati, Marchetii S, 57.)

Amiens – Corona Brasov 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)