Italijanski hokejisti namučili Slovence

Hokej 9. Feb 202319:57 0 komentarjev

Slovenska hokejska reprezentanca je v prvi tekmi pripravljalnega turnirja v Bolzanu danes po podaljšku premagala Italijo z 1:0 (0:0, 0:0, 0:0; 1:0).

Slovenska izbrana vrsta v teh dneh na februarskem reprezentančnem premoru nastopa na turnirju v italijanskem Bolzanu, ki je naslednja postaja v pripravah na elitno svetovno prvenstvo maja v Rigi. Poleg domačinov, s katerimi so se danes pomerili v uvodni tekmi, bodo njihovi tekmeci v petek in soboto še Korejci in Madžari. V prvi tekmi turnirja je danes Madžarska s 4:1 premagala Južno Korejo.

Slovenski selektor Matjaž Kopitar ima v Bolzanu na voljo že precej močnejšo zasedbo, kot je bila na podobnem turnirju lani na Madžarskem. Nekateri ključni igralci, predvsem v napadu, še manjkajo, a na vratarskih in obrambnih mestih je Slovenija že v skorajda polni postavi.

V vratih je bil danes Gašper Krošelj, na klopi pa Matija Pintarič. Na turnirju bo predvidoma vsak od vratarjev, tretji je Luka Gračnar, dobil priložnost na eni tekmi.

Krošelj se je izkazal že v prvi minuti, ko je ubranil kazenski strel Luci Frigu, ta je priložnost dobil po nepravilnem obrambnem posredovanju Aleksandra Magovca. Italija je imela večji del prvega dela rahlo terensko premoč in nekaj več strelov na gol, a je bil Krošelj zbran. Na drugi strani pa se je moral izkazati tudi Andreas Bernard. Najlepši priložnosti za Slovenijo sta imela Rok Kapel v osmi in Anže Kuralt v 15. minuti.

Zmagovalca dal šele podaljšek

Druga tretjina je bila bolj slovenska, vendar se je tudi končala brez zadetkov. Priložnosti za vodstvo so imeli izbranci Kopitarja predvsem ob dveh številčnih prednostih, a je italijanska obramba obakrat zdržala. Ob koncu tega dela pa bi lahko izid v korist Slovenije spremenila Rok Tičar in Žiga Pance. Prvi pa je slabo končal poskus protinapada, drugi pa meril tik ob vratnici.

V tretji tretjini sta obe moštvi disciplinarno igrali v obrambi, pravih priložnosti za zadetek pa ni bilo. Na slovenski strani je imel eno Nik Simšič, Italijani pa so bili nevarni prav ob koncu. Najprej je nevaren strel Ivana Deluce Krošelj ubranil, v zadnji minuti pa so si Slovenci prislužili prvo kazen na tekmi, a je Italijani niso izkoristili.

Podaljšek pa je le prinesel odločitev in gol. Potem ko so imeli domači še tri polpriložnsti, je Anže Kuralt tekmecem za golom ukradel plošček in lepo podal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Tičar.

Naslednja tekma Slovence čaka že v petek zgodaj popoldne, ob 13. uri se bodo pomerili z Južno Korejo. V soboto ob isti uri pa bo na sporedu še dvoboj z Madžarsko.

Izjavi po tekmi:

Matjaž Kopitar, selektor Slovenije: “V prvi tretjini so bili Italijani zelo nevarni. Bili so hitrejši, agresivni in le vratarju Gašperju se moramo zahvaliti, da nismo bili v zaostanku. Kasneje smo ujeli ritem, bili bolj zbrani v obrambi, hkrati pa v napadu igrali bolj enostavno. Dobro smo se ubranili ob izključitvi v zaključku tekme in v podaljšku zadeli ter zasluženo zmagali, saj smo bili v drugi polovici tekme boljša ekipa.”

Gašper Krošelj, igralec tekme: “Vesel sem, da na moj rojstni dan nisem prejel zadetka in da smo zabeležili zmago po težki in izenačeni tekmi. Začeli smo jo v krču, na drugi strani pa so bili domačini sila agresivni in motivirani, saj so se predstavili z novim trenerjem. Potem ko smo zdržali njihov začetni nalet, smo vzpostavili ravnotežje in na koncu zadeli za zasluženo zmago.”