Jeseniška palica zapela po zadnji plati podivjanih konj

Alpska liga 28. Dec 202222:42 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali ekipo Wipptal Broncos iz Vipitena s 5:2 (2:0, 0:0, 3:2).

Jeseničani so dosegli novo zmago, že 23. na 25 tekmah v regionalnem tekmovanju, kar jih uvršča na trdno prvo mesto.

Obenem je bil današnji uspeh proti ekipi Broncos (v dobesednem prevodu iz angleščine: podivjani konji) šesta zaporedna zmaga po prekinitvi prvega niza 16 zmag v sezoni na začetku meseca v Celovcu.

Danes so gostje dobro začeli, na koncu pa so se morali potruditi za nove tri točke. Že v prvi tretjini sta zadela Andrej Galuškin in Anže Prostor, po drugi tretjini brez golov pa je Martin Bohinc v 48. minuti povišal na 3:0.

A namesto mirnega konca so gostje domačim dovolili, da so z dvema zadetkoma do 54. minute ujeli priključek. V končnici pa nato spet gostje narekovali ritem, Niki Blomberg in Patrik Rajsar pa sta z zadetkoma v predzadnji in zadnji minuti poskrbela za trdno zmago s 5:2.

Zadnja letošnja v petek

Na lestvici imajo železarji zdaj 69 točk, kar 18 več kot druga ekipa Salzburga, ki je najbližji zasledovalec.

Naslednji dvoboj, zadnjega v letu 2022, bodo jeseniški hokejisti igrali v petek, ko bodo gostovali pri Cortini.