ICEHL: Celovški navijači rajali v Tivoliju

Hokej 28. Dec 202220:50 > 21:29 0 komentarjev

Hokejska Olimpija je na zadnji domači tekmi v tem letu zabeležila že sedmi zaporedni poraz v ligi ICEHL. V goste pod Rožnik je na tekmo 33. kroga "pridrsal" celovški KAC, ki je v letošnji sezoni dobil oba predhodna medsebojna obračuna, v tretje so bili Korošci še najbolj prepričljivi in zmaje odpihnili s kar 6:1.

Da bodo Ljubljančani še sedmič zapored led zapuščali sklonjenih glav je bilo več ali manj jasno že po dveh tretjinah.

Prvo so gostje dobili z 1:0, drugo pa s 3:1, sane o uspehu pa so bile dokončno pokopane, ko so Celovčani za 5:1 zadeli že v četrti minuti zadnjega dela srečanja.

Na tekmo je z avstrijskega konca prišlo tudi kakšnih 150 pristašev, odetih v rdeče in belo, ki so po tekmi prešerno prepevali.

Po novem porazu so zeleno-beli ostali trdno zasidrani na predzadnjem mestu lestvice. V letu 2022 jih čaka še ena tekma v petek.

Dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Režek, Trilar (glavna), Hribar, Miklič.

Strelci: 0:1 Hundertpfund (Kraus, 11.), 0:2 Tičar (Unterweger, Hundertpfund, 27.), 1:2 Simšič (Dodero, Vallerand, 34.), 1:3 Lessio (Strong, 36.), 1:4 Bukarts (40.), 1:5 Postma (Bukarts, Hochegger, 46.), 1:6 Unterweger (Tičar, Hundertpfund, 52.).

Kazenske minute: SŽ Olimpija 9 + 10 (Erving), KAC Celovec 6.

Potem ko so v ponedeljek proti Asiagu razočarali svoje privržence in po bledi predstavi klonili z 2:5, je bil danes pristop proti ekipi, ki se bori za vstop med prvih šest, precej boljši vsaj v prvi polovici tekme. A velika neučinkovitost, tudi ob igri z igralcem več, je odnesla možnost za kaj več kot le boljši vtis. KAC pa je svoje priložnosti rutinsko izkoriščal in na koncu visoko zmagal.

V prvi tretjini sta bili ekipi precej enakovredni, domači so celo imeli nekaj terenske premoči in več strelov, vendar so Celovčani iz edine nevarne akcije tudi povedli.

V nadaljevanju je KAC pokazal, kako je treba igrati ob “power-playu”. Po le 16 sekundah je slovenski reprezentant v dresu koroškega kluba Rok Tičar povišal na 2:0. Sledilo je obdobje pritiska domačih, ki so sicer svojo prednost v igri 5-4 spet zapravili, je pa bil blizu Nik Simšič, zadel pa le okvir gola. Ko so domači prvič spravili plošček za hrbet Sebastiana Dahma, pa so sodniki gol razveljavili zaradi oviranja vratarja.

V 34. minuti je Olimpija vendarle zadela, izlet Dahma iz vrat je kaznoval Simšič. A tega, kar so si s težavami priborili, domači niso znali obdržati. Manj kot dve minuti pozneje so dobili tretji gol, tik pred koncem tretjine pa je Žan Us klonil še četrtič.

V zadnji tretjini so domači podrli vse, kar so prej gradili. Gostje so hitro dosegli še en gol, po kazni igre in petminutni izključitvi Joone Ervinga pa so gostje dosegli še šesti zadetek in le še potrdili prepričljivo zmago.

V tem tednu bodo zmaji igrali še dve tekmi, v petek v gosteh proti Salzburgu, v nedeljo pa prvo v letu 2023 prav tako na tujem pri Asiagu.

Butara z novim mandatom

Na včerajšnji redni skupščini HK SŽ Olimpija so potekale volitve predsednika in organov tega kluba. Člani so nov štiriletni mandat soglasno podelili dosedanjemu predsedniku Mihi Butari.

“Članom kluba se zahvaljujem za ponovno izraženo zaupanje in nov mandat. Za nami je relativno težko in uspešno obdobje, v katerem smo realizirali veliko večino zastavljenih ciljev. V prihodnjih štirih letih smo si zastavili ambiciozne cilje, tako tekmovalne kot organizacijske, s katerimi želimo Olimpijo dvigniti še na višji nivo,” je ob tem dejal Butara.

Izvoljen je bil tudi nov upravni odbor, ki ga sestavljajo: Miha Butara, predsednik, Dušan Mes, podpredsednik, Miodrag Maksimović, podpredsednik, Simona Remih, Tomaž Vnuk, Dušan Lepša, Vladimir Ban, Simon Bračun, Aleš Mihelič, Igo Gruden, Milan Čadež, Pavle Jazbec in Anže Ulčar.