Kopitar podajal, Kralji zadevali in postavili nov mejnik

Hokej 8. Dec 20237:26 > 8:23 0 komentarjev

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar s svojimi Los Angeles Kings nadaljuje dobre predstave v novi sezoni severnoameriške lige NHL. Kralji so tokrat v gosteh premagali Montreal Canadiens s 4:0, Kopitar pa je k tej zmagi prispeval kar tri podaje.

Los Angeles je tako na zadnjih desetih tekmah vpisal že osmo zmago in v decembru ostaja neporažen.

Kopitar, ki je v pogovoru za slovenske medije včeraj dejal, da mejniki padajo eden za drugim, a jih nima niti časa proslavljati, se je v rubriko podajalca vpisal pri prvih treh zadetkih, plošček pa so v mrežo pridno spravljali Drew Doughty in dvakrat Quinton Byfield.

Nepremagljivi na obiskih

V zadnji tretjini je usodo Montreala zapečatil Trevor Moore. Kapetan kraljev Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 15 minut. V tekoči sezoni je Hrušičan zbral že 24 točk (deset golov in 14 podaj). Na vratih je spet blestel Cam Talbot.

Zmaga kraljev v Montrealu pomeni 11. zaporedno zmago v gosteh na začetku sezone, kar je rekord lige NHL. Do absolutnega rekorda po številu zaporednih gostujočih zmag v katerem koli delu sezone pa jim manjka še ena. Tega lahko izenačijo v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri New York Islanders.

Od sinočnjih obračunov velja omeniti še spodrsljaj Bostona, ki po izvrstnem začetku sezone popušča. Kosmatinci so tokrat doma z 1:3 klonili proti Buffalu in tako v zadnjih sedmih srečanjih vpisali že četrti poraz.

Ovečkin za zgodovino

Izgubili so tudi Colorado Avalanche, drugouvrščena ekipa na zahodu. Plazove so umirili hokejisti Winnipega in jih v gosteh porazili s 4:2.

Večer je zaznamoval poseben mejnik Aleksandra Ovečkina. Rus v dresu Washingtona sicer ni bil dobre volje, saj je s Capitals po izvajanju kazenskih strelov doma izgubil proti Dallasu, je pa prišel v eliten klub z (vsaj) 1500 doseženimi goli in podajami v ligi NHL.

To je z eno franšizo pred njim uspelo le redkim. Spisek je kratek: Steve Yzerman (Detroit), Mario Lemieux (Pittsburgh), Joe Sakic (Colorado/Quebec) in Sidney Crosby (Pittsburgh).