Kar je zapravil Kopitar, je izkoristil Joseph

Hokej 15. Dec 20217:43 > 7:49 0 komentarjev

Slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v podaljšku z 2:3 izgubil proti ekipi Tampa Bay Lightning, prvakom severnoameriške lige NHL. Zmagoviti zadetek za domačo ekipo je dosegel Mathieu Joseph le 50 sekund po tem, ko je imel slovenski as samostojni napad.

Anže Kopitar se je v tretji minuti podaljška sam znašel v protinapadu. V zaključku je z dvojno potezo streljal, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Tampe Andrej Vasilevskij.

Mathieu Joseph je nato odločil tekmo manj kot minuto pozneje. Na robu prekrška je ukradel plošček in hitro sprožil napad 2-na-1, ki ga je zaključil z uspešnim strelom za 18. zmago Tampe v tej sezoni in šesto na zadnjih sedmih tekmah.

Moštvi sta pred tem v rednim delom zadeli vsaka po dvakrat. V prvi tretjini je za vodstvo Los Angelesa v 10. minuti zadel Drew Doughty, podajo je prispeval Kopitar, v 19. minuti pa je izenačil Victor Hedman. Gostje so nato povedli v prvi minuti druge tretjine prek Viktorja Arvidssona, a je Tampa znova izenačila – v 15. minuti druge tretjine je zadel Taylor Raddysh.

Los Angeles po porazu ostaja z izkupičkom 12 zmag, desetih porazov in petih porazov po podaljšku na šestem mestu pacifiške skupine. Kopitar in soigralci bodo naslednjo tekmo igrali v gosteh proti Florida Panthers v noči na petek.