Za uvod v Italiji Jesenicam teknil turški čaj

Hokej 14. Okt 202218:55 0 komentarjev

Hokejisti Sij Acroni Jesenic se v teh dneh mudijo na Južnem Tirolskem, kjer v Asiagu sodelujejo na turnirju 2. kroga kontinentalnega pokala. Za uvod v tekmovanje so visoko, s 5:1 ugnali turški Buz Adamlar, jutri jih čaka spopad s srbsko Vojvodino. A glavni obračun gre pričakovati v nedeljo, ko se bodo železarji pomerili z italijanskim Asiagom, s kateri imajo neporavnane račune še iz lanske sezone. V naslednji krog pelje le prvo mesto na turnirju.

V Asiagu se od danes do nedelje igra eden od dveh turnirjev drugega kroga kontinentalnega pokala. Medtem ko se v francoskem Angersu v okviru C merijo domačini, Ferencvaroši, Miercurea Ciuc in Sisak, pa se skupina D meri v Asiagu. Tam poleg domačih Južnih Tirolcev nastopajo še Vojvodina iz Novega Sada, Buz Adam Istanbul iz Carigrada in edini slovenski predstavnik v tem tekmovanju, Jesenice. Zmagovalec turnirja se bo v tretjem krogu meril z Unio Oswiecim, Kremenčukom in Nitro, ki bo na Slovaškem tudi gostila tekme od 18. do 20. novembra.

V tretji krog tekmovanja pelje zgolj prvo mesto na turnirju, železarji pa so uvodni dan z odliko opravili svojo nalogo. Proti turškemu Buz Adamlarju iz Carigrada, ki se je do tekmovanja v Asiagu prebil kot kvalifikant, v svojih vrstah pa ima številne hokejiste iz Rusije, Ukrajine in Kazahstana, so bili ves čas vsaj za korak boljši in zasluženo visoko slavili (5:1). Blestel je Latvijec Rudolf Polcs z golom in dvema podajama, celotna ekipa pa je prikazala odlično predstavo in tekmeca pošteno nadstreljala (46:22).

“Za nami je težka tekma. Vedeli smo že prej, da ekipo tekmeca sestavlja veliko ruskih hokejistov, zato smo se zavedali, da imajo kvaliteto. Naredili smo tisto, kar smo se pred tekmo dogovorili. Jih predrsali in zasluženo zmagali. Ne bi rekel, da se je po mojem golu veliko spremenilo. Slej kot prej bi izkoristili kakšno priložnost ob igralcu več. Tudi Vojvodina ni prišla sem, da bi se predala že pred tekmo. Na papirju smo boljši nasprotnik, ampak to nič ne pomeni, če tega na ledu ne dokažemo. Zato bomo šli stoodstotno angažirani v tekmo,” je po petkovem slavju dejal napadalec Eric Pance.

Isti napad udaril trikrat

Železarji so povedli že zgodnji fazi tekme, ko so v 7. minuti izkoristili številčno premoč. Z desne strani skorajda za gola je diagonalno plošček proti levemu krogu podal Rudolf Polcs, Ericu Pancetu pa ni bilo težko zadeti za 1:0 in izid po prvih 20 minutah.

Latvijski napadalec je bil v ospredju pozornosti tudi v drugi tretjini. Najprej je v 29. minuti sprejel podajo na desni strani, zadrsal proti sredini in močno ustrelil proti golu. Vratar Adamlarja je ta poskus še odbil, a je na levi strani do nje prišel Andrej Galuškin in jo pospravil v nebranjeno mrežo. To je bil prvi zadetek za ruskega prišleka med rdečimi oklepniki.

Jesenice so svojo prednost še povišale 43 sekund pred drugim odmorom. Četa Gabra Glaviča je imela na ledu kar dva igralca več, po dolgi akciji v napadalni tretjini, ko so si Jeseničani izmenjali več hitrih podaj, pa je iznad krogov zadel glavni junak tekme Polcs.

Največ dogajanja v zadnji tretjini

Turki so prednost v začetku tretjega dela vendarle znižali – natančen je bil Vadim Dubeniuk. A to igralcev Jesenic ni zmedlo, še več, znova so odgovorili z zadetkom. Po hitrem protinapadu je v napadalni tretjini Žan Jezovšek ploščico le potisnil do Luke Ulamca, ta pa je s strelom iz prve poskrbel za 4:1 na semaforju.

Ko se je že zdelo, da bo to tudi končni rezultat, pa je isti napad udaril še enkrat. Minuto in pol pred koncem je sledil še en hiter prodor slovenskih hokejistov pred vrata, kjer je turški čuvaj mreže Saveli Voronov uspešno posredoval, odbitek pa je v mrežo pospravil kapetan Gašper Glavič.

Jesenice že jutri ob 16.30 čaka tekma z Vojvodino, v nedeljo pa še obračun z Asiagom, ki bi po pričakovanjih moral odločati o zmagovalcu turnirja. Italijani so Srbe v uvodnem večeru ugnali kar s 14:1, tri gole je dosegel Michele Marchetti, dvakrat pa so se med strelce vpisal še Anthony Salinitri, Filippo Rigoni in Allan McShane.

Kontinentalni pokal, 2. krog

SKUPINA D, ASIAGO

Petek, 14. oktober:

Jesenice – Buz Adamlar Istanbul 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Strelci: 1:0 Pance E. (Polcs, 7.), 2:0 Galuškin (Polcs, Ščap, 29.), 3:0 Polcs (Pance, 40.), 3:1 Dubeniuk (Somsikov, 45.), 4:1 Ulamec (Jezovšek, Rep, 51.), 5:1 Glavič (Ulamec, Jezovšek, 59.)

Vojvodina – Asiago 1:14 (0:2, 1:7, 0:5)