Jeseničani so se poigrali s Srbi, glavno dejanje jutri

Hokej 15. Okt 202222:30 > 22:43 0 komentarjev

Za hokejisti Sij Acroni Jesenic je še en uspešen dan. Tudi v drugi tekmi 2. kroga kontinentalnega pokala so bili uspešni, po včerajšnji zmagi nad turškim Buz Adamlarjem (5:1) so tokrat izdatno ugnali še srbsko Vojvodino (7:1). Železarje odločilna tekma turnirja, ki bo dala potnika v 3. krog tega tekmovanja, čaka jutri, ko se bodo udarili z domačinom Asiagom.

Glede na včerajšnja rezultata – zmaga Jesenic proti Buz Adamlarju s 5:1 in slavje Asiaga proti Vojvodini s 14:1 – je bilo jasno, da niti Slovenci niti Italijani težkega dela ne bodo imeli niti danes. Jeseničani so proti članu razširjene slovenske lige IHL pokazali svojo premoč in srbske tekmece povsem nadigrali – v strelih je bilo kar 60:12 za Gorenjce. Izenačen izid (1:1) po prvih 20 minutah je rdeče oklepnike očitno le razjezil, da so v nadaljevanju pokazali svojo igro in spet visoko zmagali (7:1).

Med strelce se je vpisalo pet različnih Igralcev, dva gola sta prispevala Rus Andrej Galuškin in Latvijec Rudolfs Polcs. Jesenice se bodo za prvo mesto na turnirju, ki edino pelje v 3. krog kontinentalnega pokala, z gostiteljem Asiagom pomerile jutri ob 20.30.

“Vedeli smo, da bo ekipa Vojvodine naredila vse, da bi drago prodali svojo kožo. V prvi tretjini jim je to uspevalo in na odmor smo šli izenačeni. Zavedali smo se, da to ni bila naša najboljša predstava in da moramo dati v eno ali dve prestavi višje. Vršili smo konstanten pritisk na nasprotnika, jih s tem utrujali in na koncu prišli do zaslužene in visoke zmage. Jutri nas čaka tekma za napredovanje. Asiago je stari znanec, okrepljen, saj se je preselil v višjo ligo. To nam predstavlja velik izziv, pripravili se bomo stoodstotno. Šli bomo na zmago,” je po drugi tekmi v Asiagu dejal kapetan železarjev Gašper Glavič.

Dominanca, a ne pri rezultatu

Jeseničani so v prvem delu povsem prevladovali na ledeni ploskvi, kar je potrdila tudi statistika (14:3 v strelih v 20 minutah). A rezultat na semaforju ob prvem odmoru tega ni pokazal. Železarji so sicer povedli v 11. minuti, ko je po dolgi akciji kapetan Gašper Glavič sprejel plošček pred vrati, z njim zaokrožil skoraj do modre linije in neubranljivo sprožil. Odgovor Srbov smo videli že manj kot tri minute pozneje, ko je Urbana Avsenika, ki je danes dobil prednost pred Anttijem Karjalainenom, v eni izmed redkih priložnostih premagal Petar Mirkov. To pa je bil tudi izid ob prvem odmoru.

Mreža Srbov se je napolnila

Očitno premoč edinega slovenskega predstavnika v tem tekmovanju smo nato videli tudi v drugem delu (v strelih 22:3). Junak včerajšnjega obračuna s Turki Rudolfs Polcs je po strelu Žige Urukala z modre linije podstavil palico in znova poskrbel za vodstvo Jesenic. Dobrih pet minut se je to še povišalo, ko je z desne strani ustrelil Erik Svetina, Akim Padalica pa je ploščico odbil le do Andreja Galuškina, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Da je šla vrsta Gabra Glaviča na drugi odmor še nekoliko boljše volje, pa je 24 sekund pred sireno poskrbel Luka Ščap, ki je natančno udaril od daleč.

Še trije goli za visoko slavje

Visoka prednost pa hokejistov iz Zgornjesavske doline ni uspavala. Še več, Jeseničani so s štirimi goli prednosti povedli v 46. minuti. Tokrat je za zadetek poskrbela branilska naveza – Ožbej Rep je zadrsal okoli gola in podal nazaj na modro linijo, kjer je močno in natančno meril Urukalo. Za 6:1 pa je po kombinatorni akciji ob igri z igralcem več z drugim golom popoldneva poskrbel Galuškin. Da so se Jeseničani v napadu povsem sprostili, je dobre tri minute ob novi številčni prednosti dokazal še en dvakratni strelec Polcs.

7:1 je bil tudi končni izid, a odločilna tekma Jesenice še čaka. Jutri ob 20.30 bodo palice prekrižali s starim znancem, Asiagom, ki je nocoj premagal Buz Adamlar z 9.2. Prvo mesto na turnirju pelje v novembrski (18.-20. 11.) turnir tretjega kroga, ki ga bo gostila slovaška Nitra, tam pa bosta poleg domačinov in zmagovalca z Južne Tirolske nastopila še poljska Unia Oswiecim in ukrajinski Kremenčuk.

Kontinentalni pokal, 2. krog

SKUPINA D, ASIAGO

Sobota, 15. oktober:

Vojvodina – Jesenice 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Strelci: 0:1 Glavič 11., 1:1 Mirkov 15., 1:2 Polcs (Planko, Urukalo, 28.), 1:3 Galuškin (Svetina, 33.), 1:4 Ščap (Planko, 40.), 1:5 Urukalo (Rep, 46.), 1:6 Galuškin (Planko, 52.), 1:7 Polcs (Planko, 57.)

Buz Adamlar Istanbul – Asiago 2:9

Nedelja, 16. oktober:

16.30 Buz Adamlar Istanbul – Vojvodina

20.30 Asiago – Acroni Jesenice

ŽE ODIGRANO

Petek, 14. oktober:

Jesenice – Buz Adamlar Istanbul 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Strelci: 1:0 Pance E. (Polcs, 7.), 2:0 Galuškin (Polcs, Ščap, 29.), 3:0 Polcs (Pance, 40.), 3:1 Dubeniuk (Somsikov, 45.), 4:1 Ulamec (Jezovšek, Rep, 51.), 5:1 Glavič (Ulamec, Jezovšek, 59.)

Vojvodina – Asiago 1:14 (0:2, 1:7, 0:5)