Kopitar in druščina doma prekratki proti rivalu z zahoda

Hokej 23. Feb 20247:00 0 komentarjev

Ekipa Los Angeles Kings je relativno uspešen februar sinoči pokvarila z domačim porazom proti Nashville Predators. Plenilci so v Crypto.com Areni slavili s 4:1, pri edinem zadetku domačih pa je imel prste vmes tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar.

Hrušičan je povsem ob koncu prve tretjine ob igralcu več na ledu Kraljev priskrbel podajo za zadetek Kevina Fiale in izenačenje na 1:1.

Pred tem so gostje povedli, ko je v 9. minuti mrežo Los Angelesa načel Jakov Trenin. Nashville je drugič v vodstvo popeljal Mark Jankowski, mrežo je našel sredi druge tretjine, Kalifornijčanom pa se lovljenje priključka ni izšlo, prejeli so še dva zadetka – v prazno mrežo sta plošček spravila Colton Sissons in Jeremy Lauzon – ter tako so vpisali poraz, šele drugi v mesecu februarju.

Tisti prvi je bila sramotna predstava proti Buffalu v gosteh (0:7).

Nova priložnost za dokazovanje prihaja v noči na nedeljo, ko je na sporedu kalifornijski derbi proti Anaheim Ducks, potem pa v noči na torek in sredo Kopitarja s soigralci čakata dve zaporedni noči v Kanadi. Njihov prvi izziv bo Edmonton, drugi Calgary.