Kopitar proti račkom klonil po kazenskih strelih

Hokej 10. Okt 20217:35 > 7:37 1 komentar
Anže Kopitar
AP Photo/Mark J. Terrill

Anže Kopitar z LA Kings nadaljuje priprave na novo sezono, ki bo že njegova 16. čez lužo. Tokrat so kralji doma po streljanju kazenskih strelov izgubili z Anaheim Ducks (3:4). Slovenski zvezdnik je zbral pet strelov in na ledu prebil skoraj pol ure.

Hrušičan je v ekipi kraljev skupaj z Drewom Doughtyjem na ledu prebil največ minut (25) izmed hokejistov v črnih dresih.

Toda med strelce se ni vpisal, pripadla pa mu je ‘čast’ zadnjega dejanja na srečanju, saj je skušal izsiliti dodatno serijo “penalov”, a mu je vratar Anaheima Gibson strel obranil.

Pri Kings je tokrat blestel 22-letni Gabe Vilardi, ki je v rednem delu srečanja zadel dvakrat, potem pa se izkazal še z golom iz kazenskega strela. Vse tri tretjine so se končale z izidom 1:1. Za Ducks sta kazenska strela zadela Kevin Shattenkirk in Maxime Comtois.

Kralji so s to tekmo zaključili pripravljalno obdobje. Sezono 2021/2022 začnejo z domačo tekmo proti Vegas Golden Knights, v noči na petek (14. oktober).