Kopitar spet v vlogi podajalca, kralji zmagovito iz Ohia

Hokej 5. Mar 20226:50 > 6:55 0 komentarjev

Los Angeles Kings vztrajajo na mestih, ki po koncu rednega dela vodijo v končnico, potem ko so sinoči po podaljšku s 4:3 ugnali Columbus Blue Jackets.

Za kalifornijsko ekipo, ki je nabrala pomembni točki v gosteh, je tri zadetke prispeval Šved Viktor Arvidsson, pri enem mu je podal Anže Kopitar, ki ima med vsemi igralci Kings v tekoči sezoni največ točk.

Potem, ko sta mreži na tekmi v Columbusu v prvi tretjini mirovali, so se hokejisti sredi drugega dela srečanja razpištolili ter v razmaku 2 minut in 20 sekund dosegli kar štiri zadetke.

Najprej se je med strelce vpisal Arvidsson, nato pa so modre jakne v vsega 46 sekundah dosegle kar tri zadetke.

Kings so odgovorili v zadnjih petih minutah srečanja, švedski napadalec je najprej štiri minute pred koncem rednega dela izenačil, v podaljšku pa še odločil zmagovalca. Kopitar je na ledu preživel 23 minut in zbral 11. asistenco na zadnjih 11 srečanjih.

Po številu doseženih točk (goli + podaje) je Kopitar v tekoči sezoni med kralji na prvem mestu. Ima jih že 51, drugi je Arvidsson z 38 (18+20), sledi Adrian Kempe s 36 (25+11).

Za kralje je zadel še Dustin Brown, Jonathan Quick je zbral 26 obramb, ekipa iz Kalifornije pa je že tretjič na zadnjih osmih tekmah nadoknadila 2 zadetka zaostanka. V tekmah, ki vsebujejo podaljšek so Kings to sezono nabrali štiri zmage iz devetih poskusov.

Kopitarja in soigralce zdaj čaka let v Buffalo, kjer bodo jutri odigrali zgodnje popoldanski obračun s Sabres.