Tudi vodstvo s plus dve premalo za Kopitarjeve kralje

Hokej 3. Mar 20226:39 > 7:08 0 komentarjev
Odločilni gol je Dallas dosegel 13 sekund pred drugim odmorom. Foto: LM Otero - AP Photo via Guliver

Po petih zaporednih zmagah in domačem polomu proti Bostonu (0:7) so hokejisti Los Angelesa doživeli še drugi zaporedni poraz. Tokrat je bil s 4:3 boljši Dallas, tekma pa se je odločila v drugi tretjini, ko je padlo kar šest zadetkov. Kapetan Anže Kopitar se ni vpisal v statistiko kalifornijskega moštva.

Kljub neuspehu v Teksasu so kralji še vedno na dobri poti v končnico, saj v zahodni konferenci trenutno držijo peto mesto. A konkurenca je izjemno zgoščena, saj ekipe od 4. do 10. mesta ločijo zgolj štiri točke.

Los Angeles je gostovanje v Dallasu odprl dobro, že v četrti minuti so namreč prvaki iz let 2012 in 2014 prek Phillipa Danaulta povedli. To je bil tudi edini zadetek v prvem delu igre, ki se je nato močno razživela v drugih 20 minutah. Domači so po odmoru potrebovali le 43 sekund, da so prek Luke Glendeninga izenačili.

Toda LA je imel pripravljen odgovor. Po zaslugi Arthurja Kaliyeva, ki je bil dvakrat uspešen v 29. in 34. minuti, so gostje pobegnili na varna dva zadetka prednosti. A ta varnost je bila le navidezna, saj so Stars še v drugi tretjini uspeli priti do preobrata. V dobrih petih minutah so Calvina Petersena ugnali Jason Robertson, Ryan Suter in Alexander Radulov. Pred zadnjim delom tekme je semafor torej kazal izid 4:3.

Odločilni četrti gol Dallasa:

Ta se kljub prizadevanju gostov ni spremenil in kralji so Teksas zapuščali poraženi. Kapetan kalifornijskega moštva Anže Kopitar je na ledu preživel nekaj sekund manj od 20 minut, v tem času pa se ni vpisal med statistiko. Naslednjo priložnost za to bo imel v noči na soboto, ko Los Angeles gostuje pri Columbusu.

Podoben preobrat je uspel tudi hokejistom New Yorka. Rangers so proti St. Louis Blues povedli z 2:0, a so nato prvaki iz sezone 2018/19 odgovorili in prišli do prednosti s 3:2. Hokejisti iz velikega jabolka pa so imeli zadnjo besedo, z odlično zadnjo tretjino (3:0) so še enkrat zasukali rezultat in zmagali s 5:3. Ena najslabših ekip lige – Buffalo – je presenetljivo gladko (5:1) slavila v Torontu. Za presenečenje je poskrbel tudi Seattle, ki je s 4:3 premagal Nashville.