Kopitar vpričo svoje babice odločil srečanje s Chicagom

Hokej 20. Mar 20246:23 1 komentar

Los Angeles Kings so sinoči doma v Crypto.com Areni z izidom 6:2 premagali Chicago Blackhawks in so še naprej na dobri poti, da se prebijejo v končnico lige NHL.

Srečanje je odločila druga tretjina, potem ko je v prvi za Los Angeles zadel Alex Laferriere.

Kralji so osrednji del srečanja namreč dobili s 3:0 in v zadnjo tretjino vstopili z vodstvom 4:1, kar dvakrat pa se je med strelce vpisal slovenski zvezdnik Anže Kopitar. Hrušičan je pri golu Vlada Gavrikova za vodstvo z 2:1 še podal in tako svojo skupno statistiko večera obogatil s tremi točkami.

Ena do jubileja

V razvrstitvi učinkovitosti letošnje sezone za ekipo Kings je pred njim letos še zmeraj samo Švicar Kevin Fiala s 60 točkami, Kopitar jih ima po 67 odigranih srečanjih zdaj 58 (22 zadetkov in 36 podaj).

Slovenski as je tokrat na ledu preživel 18 minut, v Los Angeles pa ga je na tekmo lige NHL po 15 letih suše prišla v živo pospremit tudi njegova babica.

Kopitar je v svoji dolgi NHL karieri – od leta 2006 dalje – zabeležil že 1199 točk, tako mu le še ena manjka do okroglega jubileja, sicer pa je bila to njegova 75. tekma v dresu Kings, na kateri je dosegel vsaj tri točke in se s tem zavihtel na peto mesto franšize po tako plodnih srečanjih.

V zadnji tretjini sta za Kralje v polno merila še Phillip Danault in Trevor Lewis.

Los Angeles je na mestih za preboj v končnico, saj v pacifiški diviziji zaseda varno tretje mesto. Redni del lige NHL se bo končal 18. aprila.

Naslednja preizkušnja Kopitarja in druščino čaka že danes ponoči, ko doma gostijo Minnesoto, v nedeljo zjutraj po našem času pa na obisk v Kalifornijo prihaja Tampa.