Kopitar zadel, kralji kapitulirali proti vodilni ekipi

Hokej 21. Jan 20226:10 > 22. Jan 2022 1:45 0 komentarjev

Potem, ko so Los Angeles Kings v ligi NHL proti San Joseju in Tampi prejeli kar šest zadetkov, se je tokrat njihova obramba nekoliko bolj izkazala, kar pa še zmeraj ni bilo dovolj za točke proti Coloradu. Vodilna ekipa zahoda je v Crypto.com Areni slavila zmago s 4:1 in kraljem prizadejala tretji zaporedni poraz.

Anže Kopitar je ob porazu prispeval edini zadetek za Kings, dosegel ga je za znižanje na 1:2, ko so imeli domači sredi druge tretjine igralca več.

Hrušičan je na ledu preživel okoli 22 minut, proti vratom ekipe Colorada usmeril štiri strele in bil eden izmed bolj razigranih posameznikov tekme. Več strelov proti mreži Avalanche je v domačih vrstah zbral le še Trevor Moore (6).

Pri zaostanku 1:3 so skušali Kings zaigrati brez vratarja, a prejeli zadetek v prazno mrežo. Pri zmagovalni ekipi se je z golom in podajo izkazal Mikko Rantanen. Poraz pomeni, da je Los Angeles ostal na šestem mestu zahodne konference.

Naslednja tekma Kopitarja in soigralce čaka v noči na ponedeljek ob 1. uri zjutraj po srednje-evropskem času, in sicer proti New Jersey Devils. Novembra so ekipo z vzhodne obale ZDA kralji doma ugnali s 3:2 po podaljšku.

Noč v ligi NHL je zaznamovala še ena suverena predstava, letos, izvrstnih Florida Panthers, ki so se v gosteh kar s 6:0 znesli nad Edmonton Oilers. Izkazala sta se Aleksander Barkov z dvema goloma in podajo ter Sam Reinhart, ki je vpisal tri podaje.