Prvaki ostajajo nočna mora za Anžeta Kopitarja

Hokej 19. Jan 20227:26 > 10:04 0 komentarjev
AP Photo/Mark J. Terrill

Prvak lige NHL Tampa Bay Lightning ostaja zaklet za Los Angeles Kings. Strele so kralje premagale še na deseti zaporedni tekmi. Anže Kopitar je ledeni ploskvi preživel 22 minut in šestkrat sprožil proti vratom gostov.

Kraljem je po dveh tretjinah dobro kazalo, bilo je 3:3, a v odločilni zadnji tretjini so prvaki hitro zadeli trikrat in odločili srečanje, kralji pa doživeli še deseti zaporedni poraz na medsebojnih tekmah. Kralji so sicer imeli več strelov (36:25), a v vratih gostov je blestel Rus Andrej Vasilevski. Junak srečanja je bil s tremi točkami Šved Victor Hedman, dosegel je dva zadetka in podajo.

Vrhunci s tekme v Los Angelesu:

Anže Kopitar in druščina so strele nazadnje premagali leta 2015.

Tampa je z zmago potrdila vodilni položaj lige, ki si ga deli s Florido; obe ekipi imata v atlantski skupini po 57 točk, kar je najboljši izkupiček v ligi.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko v goste prihaja Colorado Avalanche.