Kopitarja in kralje doma preletela reaktivna letala

Hokej 28. Okt 20227:43 0 komentarjev
Anže Kopitar s kralji poražen; Foto: Guliverimage

V ligi NHL so sinoči Los Angeles Kings na domačem ledu s 4:6 klonili proti kanadski ekipi Winipeg Jets. Po osmih srečanjih tekoče sezone je Anže Kopitar s kralji pri polovičnem izkupičku (4-4).

Hrušičan je na ledu tokrat preživel 20 minut, enkrat sprožil proti vratom ekipe Jets, pri štirih zadetkih domačih pa ni sodeloval.

Ekipo iz Kalifornije lahko boli predvsem dejstvo, da so v prvi tretjini povedli s 3:1, potem pa bili tudi v igri za zmago, ko je na začetku zadnje tretjine na 4:4 izenačil Trevor Moore. Jets so se nato pet minut pred konca najprej spravili v vodstvo prek Šveda, Axla Jonssona Fyallbyja, v prazno mrežo pa je plošček za končni izid tik pred koncem spravil Blake Wheeler.

Kralji so doživeli poraz kljub temu, da so proti vratom nasprotnika poslali precej več strelov (43:19!).

Kings naslednjo tekmo igrajo v noči na nedeljo doma proti Toronto Maple Leafs, sledi gostovanje pri St. Louis Blues v torkovih jutranjih urah.