Kopitarjevi kralji ostali brez končnice

Hokej 8. Maj 20218:11 > 8:33 0 komentarjev
Anže Kopitar
AP Photo/Ross D. Franklin

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v ligi NHL v domačem Staples Centru klonili proti Colorado Avalanche z 2:3. Z novim porazom so kralji dokončno ostali brez možnosti za uvrstitev v končnico.

Pri kraljih se je izkazal vratar Calvin Petersen, ki je zbral 34 obramb, a tudi on ni uspel preprečiti poraza svojega moštva. Za goste je gol in podajo dosegel Cale Makar, med strelce pa sta se vpisala še soigralca Mikko Rantanen in Tyson Jost. Za Rantanena je bil to že 30. zadetek v sezoni, s čimer je postal šele tretji hokejist Kolorada, ki je dosegel toliko golov na manj kot 50 tekmah.

Začetek kraljev je bil sicer spodbuden, potem ko jih je v vodstvo v prvi tretjini popeljal Brendan Lemieux, drugi gol pa je v zadnji zadel še Gabriel Vilardi. Statistika slovnskega zvezdnika Anžeta Kopitarja, ki je na prejšnji tekmi vpisal že svojo 1000. točko v NHL, je tokrat ostala prazna. V 20:47 minute tekme je proti vratom tekmeca sprožil en strel . Z novim porazom, že 25. v sezoni, so si kralji dokončno zaprli tudi vrata končnice.