Kraljevski niz Kopitarja in kolegov pri koncu

Hokej 14. Nov 20217:29 > 9:23 0 komentarjev
Anže Kopitar s kralji poražen; Foto: Guliverimage

Anže Kopitar je sinoči s Kings gostoval pri Winnipegu in se od Kanade poslovil s točko. Los Angeles je pri Jets izvlekel podaljšek, a na koncu so se zmage veselila reaktivna letala (3:2).

S tem je pri koncu fantastičen niz Los Angeles Kings, ki so slavili na sedmih zaporednih tekmah, tokrat pa le našli nekoga, ki jim je kos.

Slovenski zvezdnik tokrat za ekipo, ki v zahodni konferenci zaseda 7. mesto, ni vpisal točke, zmago pa je Winnipegu po pol minute podaljška prinesel Mark Scheifele. Kopitar tako ostaja pri 16 točkah, danes je na ledu preživel 21 minut.

“Trenutno smo razočarani, da smo izpustili takšno priložnost. Še toliko bolj, ker smo večinoma dobro igrali. Morda je bila to celo naša najboljša predstava v gosteh,” je za LA Kings Insider ocenil trener Los Angelesa Todd McLellan. “Tekmo sta odločili dve posebni situaciji: neuspešen napad z igralcem več in naša igra ob začetku podaljška,” je dodal.

Sedme zaporedne točke za prvake

V pretekli noči je bilo v ligi odigranih kar 13 tekem. Poleg Winnipega so v podaljšku z enakim izidom zmagali še moštvi Detroita in lanski prvaki Tampa Bay Lightning. Slednji so za sedme zaporedne točke v floridskem derbiju bili boljši od Florida Panthers, za zmago v podaljšku je zadel Brandon Point. Florida kljub porazu ostaja na vrhu atlantske divizije s 23 točkami, Tampa je četrta.

Do najboljšega izkupička lige (11:2) pa so z zmago prišli Carolina Hurricanes. Na domačem ledu so s 3:2 premagal St. Louis Blues, odločilni gol je tri minute pred koncem tekme zadel Brendan Smith.

Kralji bodo naslednje srečanje odigrali v sredo ponoči, ko v Staples Centru gostujejo Washington Capitals.