Kralji pozabili silvestrski poraz, Kopitar prekinil post

Hokej 4. Jan 20236:39
Anže Kopitar; FOTO: Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so uspešno odprli leto 2023, na domačem ledu s 3:2 porazili Dallas Stars in se tako teksaški ekipi približali na le dve točki zaostanka. Po dolgem času se je med strelce vpisal tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je za kralje v drugi tretjini zadel za 2:1.

Potem, ko so Kings na silvestrski večer doma izgubili proti Philadelphii, je tokrat v goste prišla drugo uvrščena ekipa zahoda Dallas Stars in morala priznati premoč.

Kapetan domačih, Anže Kopitar, je za zmago prispeval zadetek v drugi tretjini, ko je kralje povedel v vodstvo z 2:1, to pa je bil za Hrušičana sploh prvi gol po 11. decembru, ko je plošček spravil v mrežo ekipe Columbus Blue Jackets. Nasploh slovenski as v zadnjem času ni bil ravno učinkovit, na zadnjih petih srečanjih namreč ni vpisal niti točke.

Poleg Kopitarja sta za zmago Los Angelesa zadela še Finec Rasmus Kupari in Šved Adrian Kempe po bliskovitem protinapadu z igralcem več.

Kempejev gol v zadnji tretjini je tudi odločil zmagovalca. Domači vratar Pheonix Copley je zbral 28 obramb.

Kings prihodnji izziv čaka v noči na petek, ko doma pričakujejo trenutno najboljšo ekipo lige sodeč po zbranih točkah, Boston Bruins.