Kralji se domov vračajo še s skalpom kosmatincev

Hokej 8. Mar 20226:03 > 6:30 0 komentarjev

Anže Kopitar je skupaj z Los Angeles Kings sinoči zabeležil še tretjo zaporedno zmago. V Bostonu so kralji po podaljšku s 3:2 premagali Boston Bruins in tako uspešno zaključili mini turnejo po vzhodu Združenih držav. Pred tem so premagali še Columbus in Buffalo.

Ko je že kazalo, da bodo Bruins doma tesno prišli do zmage, so Kings iz vrat potegnili vratarja in poskusili z igralcem več na ledu, kar se jim je obrestovalo.

Slabe pol minute pred zaključkom rednega dela je “odpadek” v mrežo pospravil Trevor Moore, potem pa se je v dodatku z golom izkazal še Andreas Athanasiou. Kings tako po novi zmagi ostajajo na četrtem mestu zahodne konference in vse kaže na novo končnico.

Kapetan ekipe iz Kalifornije Anže Kopitar je tokrat na ledu preživel 23 minut ter proti vratom usmeril dva strela.

Zmaga je zelo lep obliž na sramoten poraz 0:7, ki so ga Kings v tekoči sezoni utrpeli proti Bostonu doma. Po treh uspešnih srečanjih nad ekipami z vzhoda ZDA (Columbus, Buffalo in Boston), se Kopitar in soigralci zdaj podajajo nazaj proti Kaliforniji, kjer jih najprej čaka domača, potem pa še gostujoča tekma s San Jose Sharks.

Do konca rednega dela je še 24 tekem, a so hokejisti iz Los Angelesa v zelo dobrem položaju, da se vrnejo po končnico lige, kar bi jim uspelo po sezoni 2017/2018.