Kopitar še korak bližje končnici, Carolina ohranja vodstvo

Hokej 6. Mar 202221:53 > 07. Mar 2022 6:31 0 komentarjev

Anže Kopitar s svojimi Los Angeles Kings drvi proti novi uvrstitvi v končnico, potem ko so ob Niagarskih slapovih s 3:0 premagali Buffalo Sabres. V Buffalu je tekma med kralji in sabljami potekala v času nedeljskega kosila. Zmaga je Kralje potisnila na četrto mesto Zahoda, le štiri točke od drugega Calgaryja.

Kings so z novo zmago preskočili Vegas in Nashville ter se na zahodu znašli na 4. mestu, ki ob koncu sezone seveda vodi v kočnico.

Tokrat je Anže Kopitar na ledu preživel 19 minut, proti vratom Buffala sprožil dva strela in dobil 65 odstotkov sodniških metov.

Na ledu se v prvi tretjini ni dogajalo nič omembe vrednega z izjemo izključitve Dustina Browna, kralji so ob koncu tega dela srečanja mrežo uspeli ohraniti nedotaknjeno.

Še ena na vzhodu, potem domov

V drugi tretjini je padel prvi zadetek, potem ko so gostje izpeljali hiter protinapad. Dolga podaja je našla kanadskega napadalca Andreasa Athanasiouja, ta pa je lepo zadel za 1:0.

Zelo mirno in pošteno srečanje je v 51. minuti skalila izključitev domačega igralca Johna Haydena, ki je Kopitar in soigralci sicer niso znali izkoristiti, so pa zato v zadnji minuti dosegli kar dva zadetka v prazno mrežo in se v slačilnico odpravili kar se le da dobre volje.

Zdaj Los Angeles čaka še ena tekma na vzhodni obali ZDA in nato pot nazaj proti domu. Naslednje srečanje bodo odigrali v noči na torek ob 1. uri zjutraj, gostujejo pa pri Boston Bruins. Sledita dva obračuna proti San Jose Sharks.

Na vzhodu ostaja tesno

Od ostalih tekem velja omeniti predvsem visoki zmagi Dallasa v Minnesoti (6:3) in Tampe Bay Lightning z enakim izidom v Chicagu. Aktualni prvaki lige so z golom in dvema podajama Mihajla Sergačova zanesljivo dobili obračun v vetrovnem mestu in se na lestvici izenačili s Carolino. Ta je na izziv odgovorila uspešna, čeprav je imela doma proti Seattlu več težav od pričakovanj. Po dvakratnem zaostanku za gol je na koncu za zmago v 51. minuti zadel Martin Necas. Zanesljivo so svoje delo opravili tudi New York Rangers, ki so s 4:1 zmagala v Winnipegu. Vzhodna konferenca še naprej ostaja zelo izenačena, saj prvo Carolino in peti Pittsburgh še naprej ločil le šest točk.