Olimpija navdušila Tivoli, blestel Leclerc

Hokej 19. Sep 202120:13 > 21:49 0 komentarjev
Olimpija je na prvi domači tekmi navdušila in premagala Gradec s 5:2.

Po več kot štirih letih in pol se je v halo Tivoli vrnil klubski hokej na najvišji ravni v regiji. Olimpija je v okviru drugega kroga lige ICE gostila Gradec in Avstrijce premagala s 5:2. Ljubljančani so z všečno predstavo dokazali, da v novi sezoni avstrijskega državnega prvenstva tekmecem ne bo lahko, navdušeno pa je bilo tudi okoli tisočglavo občinstvo.

Čeprav je nedeljski večer v slovenski športni javnosti povsem v znamenju finala evropskega prvenstva v odbojki, pa se je tudi pod Rožnikom zbralo lepo število navijačev. Približno tisoč gledalcev, ki so v minulih letih pogrešali hokej najvišjega nivoja, so domači Olimpiji pomagali do zmage nad Gradcem ter prvih prigaranih in zasluženih treh točk nove sezone. Z dvema zadetkoma je blestel Francoz Guillaume Leclerc. Izbranci Mitje Šivica so z borbeno in kombinatorno igro dokazali, da bodo ob dobrem dnevu in veliko zbranosti lahko konkurenčni tudi najboljšim klubom v regiji.

Navijači v Tivoliju so spet spremljali klubski hokej na najvišji ravni.

Enosmerni promet proti Petersu

Podobno kot na petkovi premieri nove sezone v Innsbrucku so zmaji udarno odprli tekmo in hitro povedli. Že po 85 sekundah je bil po hitrem protinapadu sam pred graškim vratarjem Anthonyjem Petersom Guillaume Leclerc in ga tudi zanesljivo premagal. Podajo je prispeval Francozov kolega v drugem napadu Daniel Murphy. Tudi v nadaljevanju prvega dela je Olimpija igrala bolje od tekmecev, igra se je večinoma odvijala v srednji tretjini in pred vrati Avstrijcev. Na to kaže tudi razmerje strelov (10:4) in kazni (dve minuti pri Ljubljančanih, šest minut pri Gradčanih) v prvih 20 minutah. Vratar zelenih Žan Us ni imel veliko dela, pa še tistega je opravil zanesljivo.

Panterji zagrozili, zmaji zdržali

Druga tretjina je minila v bolj izenačenem ritmu. Gradec je približno na polovici tekme pritisnil proti vratom Usa, a je mreža Olimpije ostala nedotaknjena. Vzdušje v lepo napolnjenem Tivoliju se je stopnjevalo, igra obeh tekmecev pa razživela. Gledalci golov v drugih 20 minutah sicer niso videli, a lepih priložnostih na obeh straneh ni manjkalo. Ljubljančani so tudi na drugi odmor odšli z minimalno prednostjo.

Mitja Šivic je bil zelo zadovoljen z nastopom svojih fantov.

Slab začetek, odličen konec

Hladen tuš pa je sledil že po 22 sekundah tretje tretjine. Izza vrat je lepo podal Simon Hjalmarsson, neoviran pa je za izenačenje zadel slovenski reprezentant v dresu Gradca Ken Ograjenšek. Hokejisti Olimpije so se hitro zbrali in vzpostavili ravnotežje. V 48. minuti je po podaji Murphyja še enkrat zadel Leclerc. Francoz je odlično zadrsal z desne strani in premagal Petersa.

Veselje v Tivoliju se še ni poleglo, ko so zmaji udarili še enkrat. S sredine krogov je plošček pred vrata poslal Žan Jezovšek, kjer je palico podstavil Tadej Čimžar in med nogama vratarja Gradca zatresel mrežo za 3:1. Oranžno-črni so sicer le 68 sekund kasneje prek Calleja Ackereda znižali na 3:2, a to Gradcu ni pomagalo. Avstrijci so si namreč hitro privoščili dve izključitvi (2+2 minuti je zaradi udarca s komolcem dobil Gordon Andrew), kar so Ljubljančani hitro kaznovali. Številčno premoč petih proti trem je izkoristil Daniel Wade Murphy. Gradec je ob koncu tvegal še brez vratarja, kar je z golom v prazno mrežo kaznoval Jaka Sodja in postavil končni izid.

Naslednja tekma Ljubljančane čaka v petek, ko bodo gostovali v Bolzanu.

Olimpija – Gradec 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Strelci: 1:0 Leclerc (Murphy, 2.), 1:1 Ograjenšek (Hjalmarson, 41.), 2:1 Leclerc (Murphy, Magovac, 48.), 3:1 Čimžar (Štebih, Jezovšek, 50.), 3:2 Ackered (Hjalmarsson, Zalewski, 51.), 4:2 Murphy (Piche, Leclerc, 54.), 5:2 Sodja (Čepon, 60.)