Olimpija začela s porazom v Innsbrucku

Hokej 17. Sep 202122:09 > 22:10 0 komentarjev
Olimpija.

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 1. kroga lige ICEHL v Innsbrucku izgubili z domačo zasedbo s 3:4 (2:1, 0:1, 1:2).

Ljubljanski hokejisti so danes odigrali prvo tekmo v novem tekmovanju. Potem ko so v zadnjih treh sezonah dvakrat zmagali v alpski ligi, so pred letošnjo sezono v SŽ Olimpiji naredili korak navzgor in se preselili v najmočnejše regionalno tekmovanje. Liga ICEHL oziroma nekdanja liga Ebel letos združuje 14 ekip iz šestih držav.

Slovenski predstavnik je prvo dejanje opravil dobro, čeprav je na koncu malo zmanjkalo za piko na i. A v ljubljanskem taboru so se pred začetkom novega, zahtevnejšega tekmovanja dobro zavedali, da bodo vloge v tej sezoni obrnjene – namesto napadalnega hokeja iz zadnjih let v alpski ligi bodo morali kot novinci v boju z močnejšimi tekmeci igrati predvsem odlično obrambo.

Sam začetek pa je bil zelo spodbuden. Želja trenerja Mitje Šivica, da bi zdržali uvodni domači nalet pred navijači Innsbrucka, se je uresničila. Ne le to, sledil je šok za domače, ko so gostje povedli.

V le 82 sekundah so v prvi tretjini zadeli dvakrat, najprej Gregor Koblar, potem še Kristjan Čepon. V uvodnem delu se je z obrambami izkazal tudi vratar Paavo Hölsa, a so se domači kljub temu pred koncem tretjine vrnili v igro z zadetkom celo ob igralcu manj.

Ko je nato v 25. minuti Alex Dostie zadel še drugič za 2:2, se je zdelo, da bodo Tirolci prevladali. A gostje niso več popuščali, kljub terenski premoči Innsbrucka pa je izid na semaforju dolgo ostal nespremenjen.

Šele v 53. minuti je Nico Feldner spet poskrbel za vodstvo Innsbrucka. Ljubljančani so pritiskali in iskali izenačenje, ob koncu pa so tvegali tudi brez vratarja. A tokrat se ni izšlo, Innsbruck je pol minute pred koncem potrdil zmago z zadetkom na prazen gol, tik pred iztekom tekme pa je nato Miha Logar kozmetično popravil končni izid na 3:4.

Domači uvod v sezono ICEHL bo imela SŽ Olimpija v nedeljo, ko bo v dvorani Tivoli gostovala ekipa Graz99ers. V ljubljanskem klubu so za prvo domačo tekmo obljubili tudi pester spremljevalni program, upajo pa, da bodo nato v sezoni predvsem z dobrimi igrami privabili čim več navijačev, ki so jih v zadnjih koronskih sezonah močno pogrešali. Nedeljska tekma se bo začela ob 18. uri.

Liga ICE, prvi krog

Petek, 17. september

Innsbruck – Olimpija 4:3 (2:1, 0:1, 1:2)
Strelci: 0:1 Koblar (7.), 0:2 Čepon (Murphy, Simšič, 9.), 1:2 Dostie (Lattner, Huntebrinker, 20.), 2:2 Dostie (Bourque, 25.), 3:2 Feldner (Dostie, Messner, 53.), 4:2 Magwood (Bär, 60.), 4:3 Logar (60.).

Linz – Salzburg 0:4

Fehervar – Beljak 5:1

Gradec – Dornbirn 2:3

Bratislava – Pustertal 2:3

KAC – Dunaj 5:0

Bolzano – Znojmo 5:4