Zmaji uspešno čez prvo oviro, mesto med deset zagotovljeno

Hokej 22. Feb 202221:35 > 22:05 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so v 50. krogu lige ICEHL v gosteh premagali Dornbirn s 4:2 (2:0, 2:1, 0:1). S tem so si zagotovili mesto med prvo deseterico in nastop vsaj v pre-playoffu.

Ljubljančani so v prejšnjem krogu pokazali najslabšo predstavo sezone in proti Znojmu izgubili kar z 0:8. Popravni izpit so imeli na prvih od štirih tekem v tem tednu v Dornbirnu, kjer so nalogo proti predzadnji ekipi z lestvice opravili po pričakovanjih.

Gosti so že v prvi tretjini prišli do lepe prednosti, ko so dva od kar 22 strelov unovčili za vodstvo z 2:0. V deveti minuti je ob igralcu manj zadel Jaka Sodja, tik pred iztekom prve tretjine pa je bil uspešen še Sebastien Piche ob igralcu več.

Zeleno-beli so v drugi tretjini še oplemenitili svojo prednost, med strelce se je v 27. minuti vpisal Blaž Tomaževič, v 31. pa še Žan Jezovšek. V 38. minuti so ljubljansko mrežo ob igralcu manj zatresli tudi domači in zmanjšali zaostanek na 1:4.

Dornbirn se je v zadnji tretjini še približal v 48. minuti, a to je tudi vse, kar je uspelo domačim. Olimpija je sicer pred svojimi vrati nekajkrat nevarno visela, a so zmaji na čelu z vratarjem Paavom Hölsäjem zdržali in še drugič v sezoni iz Predarlske odnesli vse tri točke.

V tem tednu še tri tekme

Ljubljančani bodo v četrtek igrali doma z Dunajem in v petek še z Bolzanom, v nedeljo jih za konec rednega dela čaka še gostovanje pri Dunajčanih.

Olimpija na preostalih tekmah lovi vsaj šesto mesto, ki še zadnje prinaša neposredno uvrstitev v končnico. Obenem so si Ljubljančani že zagotovili vsaj 10. mesto na lestvici. Enajsti Innsbruck ima do konca še dve tekmi in bi imel ob dveh uspehih koeficient 1,44; zeleno-beli pa bi tudi ob treh porazih v zadnjih treh tekmah sklenili redni del s koeficientom 1,45 in tako pred morskimi psi.

“Za nas so to velike velike tri točke. Po hudem porazu v nedeljo smo prišli sem odločeni, da vzamemo tri točke. Nasproti nam je stala ekipa, ki ni imela česa za izgubiti in to smo vedeli, saj so praktično že končali sezono. Takšna moštva so vselej nevarna. Sploh v prvem delu tekme smo bili zelo dobri, pri 4:2 smo se mogoče malo ustrašili in “šli na pete”. Ampak smo hitro strnili vrste in zaigrali na tri napade, ki so tekmo oddelali do konca. Izgleda, da smo pred zadnjimi tremi tekmami na šestem mestu in vse je v naših rokah. Je pa vse še mogoče in še vedno bomo šli tekmo po tekmo,” je po zmagi dejal trener Olimpije Mitja Šivic.

Kako zelo izenačeno je stanje na lestvici, kaže skok Ljubljančanov po današnji tekmi. Z devetega mesta so skočili na šesto, Znojmo je po kazenskih strelih ugnal KAC (1:0), a vseeno zdaj gleda v hrbet zmajem. Za njimi je zdaj tudi Bolzano, ki je tokrat izgubil v Gradcu (1:4). Konec pa je tudi niza Pustertala, ki je po sedmih zaporednih zmagah doma priznal premoč Beljaku (4:6).

Po rednem delu si končnico zagotovi prvih šest moštev na lestvici. Naslednja štiri igrajo pre-playoff, pri čemer sedma ekipa z lestvice izbira, ali bo tekmovala proti deveto- ali desetouvrščenemu. Osmi igra s tistim, ki ga sedmi ne izbere. Mesto v četrtfinalu si zagotovi ekipa, ki prva zbere dve zmagi. Te tekme bodo na sporedu od 2. do 6. marca.

Ko je znanih vseh osem ekip (6+2), si prve tri ekipe z lestvice izberejo nasprotnika v četrtfinalu (izbirajo med moštvi od petega do osmega mesta). Četrta ekipa z lestvice igra s tistim, ki ni bil izbran. Vse serije (četrtfinale, polfinale, finale) se igrajo na štiri dobljene zmage, prednost domačega ledu ima višjeuvrščena ekipa po rednem delu. Četrtfinale se začenja 8. in 9. marca.

Iz vodstva lige ICE je v ponedeljek sicer prišla tudi uradna potrditev tega, kar se je napovedalo že nekaj dni. Redni del tekmovanja se bo končal to nedeljo, zato tekem, ki niso v načrtu za ta teden, ne bodo nadomeščali. To klubom omogoča sprememba točkovanja, ki so jo vodilni možje tekmovanja sprejeli v začetku novembra po izstopu Bratislave. Po pravilih morajo vsa moštva odigrati za regularnost tekmovanja odigrati 80 odstotkov svojih tekem, to številko pa so dosegli že vsi sodelujoči klubi.

Olimpija tako ne bo odigrala dveh odpovedanih tekem z Bolzanom (ene doma in v gosteh). V končnico se uvrsti šest najboljših moštev (to so si zaenkrat zagotovil Salzburg, Beljak in Fehervar), še štiri pa igrajo pre-playoff. Tri ekipe bodo tekmovanje zaključile v nedeljo.

Liga ICE, 50. krog

Dornbirn – Olimpija 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Strelci: 0:1 Sodja (Magovac, 9.), 0:2 Piche (Simšič, Murphy, 20.), 0:3 Tomaževič (Kapel, 27.), 0:4 Jezovšek (31.), 1:4 O’Donnell (Padakin, 38.), 2:4 Antonitsch (Vandane, 48.)

Fehervar – Innsbruck 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Gradec – Bolzano 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

KAC – Znojmo 0:1 po podaljšku (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Dunaj – Salzburg 3:5 (0:1, 2:3, 1:1)

Pustertal – Beljak 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)