Dve podaji Kuralta premalo, Salzburg na pol poti

Hokej 7. Apr 202222:36 0 komentarjev

Hokejisti iz Mozartovega mesta tudi po deseti tekmi v letošnji končnici ostajajo neporaženi. Salzburg je v drugi tekmi velikega finala porazil Fehervar tudi v gosteh (5:3) in povedel z 2:0 v seriji na štiri zmage. Madžarskim prvakom nista pomagala niti dva gola za vodstvo z 1:0 in 2:1, pri katerih je podal slovenski reprezentant Anže Kuralt. Avstrijci so namreč uprizorili preobrat in s po dvema goloma Briana Leblerja in Petra Schneiderja domov odšli dvignjenih glav.

Nocoj je Fehervar po zaslugi Janosa Harija dvakrat povedel (pri obeh golih je podal Slovenec Anže Kuralt), a so gostje dvakrat odgovorili. Še več, v drugi tretjini jim je uspel preobrat, ko je zadel Brian Lebler. Madžari so v 54. minuti prek Alexa Petana še izenačili, a zadnja beseda je pripadla novim avstrijskim prvakom. Lebler in Peter Schneider (v prazno mrežo) sta poskrbela za že 10. zmago v letošnji končnici.

Tretja tekma bo v soboto v Salzburgu, morda že zadnja četrta pa v ponedeljek v Fehervarju.

Salzburg je tako na odlični poti, da še sedmič osvoji ligo ICE (nekdanjo ligo EBEL), a prvič po letu 2016. Na drugi strani hokejisti iz Szefekesfehervarja v finalu nastopajo prvič, vse bolj pa se zdi, da bodo podobno kot Znojmo in Dunaj le minimalna ovira za rdeče bike. Tako Čehe kot klub iz avstrijske prestolnice so Salzburžani namreč na prvih dveh stopnjah končnice odpravili s 4:0 v zmagah.