Izenačen boj na Tirolskem pripadel morskim psom

Hokej 18. Dec 202215:48 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 29. kroga lige ICEHL izgubili z Insbruckom s 3:4 (0:1, 2:2, 1:1). Po desetdnevnem premoru je to drugi zaporedni poraz v razširjenem avstrijskem prvenstvu, s katerim ostajajo na desetem mestu lestvice.

Ljubljanski hokejisti so po daljšem premoru, petkovo tekmo s Salzburžani so prestavili, danes spet nastopili v regionalni ligi in gostovali pri vodilni zasedbi. V Innsbrucku so bili Ljubljančani povsem enakovredni tekmeci, a na koncu tesno izgubili in ostali na desetem mestu, tirolska ekipa se je utrdila na vrhu.

Na prejšnji tekmi 9. decembra so zeleno-beli zaradi lastnih napak in nezbranosti, ko so dobili kar dva gola z igralcem več, iz rok spustili zmago proti Linzu. Danes jih je čakala zahtevna naloga, saj so bili njihovi tekmeci vodilni hokejisti Innsbrucka.

V prvi tretjini je bilo razmerje moči precej enakovredno, so pa domači eno od svojih priložnosti izkoristili za vodilni zadetek, ki so ga sodniki potrdili po ogledu posnetka.

V nadaljevanju so pritisnili gostje, ki pa so imeli težave z izključitvami. V drugi tretjini so bili na klopi za kaznovane štirikrat (skupino na tekmi petkrat), v teh trenutkih pa so domači dosegli dva gola. Enega ob razmerju na ledu 5-3, drugega pa tik pred koncem tretjine, ko je že kazalo, da bosta ekipi na odmor odšli z neodločenim izidom. Za goste sta za zadetka in dve izenačenji izida v tem delu poskrbela Gregor Koblar, ki je spretno premagal Thomasa McColluma, ter Luka Kalan, ki je izkoristil natančno podajo Kristjana Čepona pred vrata.

Tudi v zadnji tretjini so bili gostje v naletu, imeli več priložnosti (na koncu je bilo razmerje v strelih 34-24 v korist slovenske ekipe), a je zadel le Marc-Olivier Vallerand ob edini ljubljanski prednosti igralca več. A tudi ta gol ni bil dovolj za vsaj točko, domačim je uspelo Žana Usa premagati še četrtič. Tveganje brez vratarja ob koncu tekme pa zeleno-belim ni prineslo uspeha in dvoboj se je končal s tesnim porazom.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v torek, ko bodo gostovali v Linzu.

Liga ICE, 29. krog

Nedelja, 18. december:

Innsbruck – Olimpija 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Strelci: 1:0 Helewka (Ulmer, Hackl, 9.), 1:1 Koblar (Kalan, 31.), 2:1 Coulter (Mader, 33.), 2:2 Kalan (K. Čepon, Vallerand, 35.), 3:2 Mackin (Lattner, Helewka, 40.), 3:3 Vallerand (Zajc, Pance, 44.), 4:3 Helewka (Ulmer, Lattner, 47.).

KAC – Pustertal 4:3 po kazenskih strelih (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 2:0)

Pioneers Vorarlberg – Dunaj 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Bolzano – Fehervar 7:4 (1:2, 1:0, 5:2)

Salzburg – Gradec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)