Konec črnega niza – zmaji po preobratu v novo leto zmagovito

Hokej 1. Jan 202319:57 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so na prvi dan novega leta prekinili niz osmih zaporednih porazov. Na gostovanju v Asiagu so se v zadnji tretjini pobrali po zaostanku z 2:4 in s tremi goli v dobrih dveh minutah prišli do zmage s 5:4.

Za zmaje je to prva zmaga po 2. decembru, ko je v Tivoliju padel Pustertal (4:2). Nato je na vrsto prišel december, ki pa za Olimpijo ni bil nič kaj prazničen in vesel. Osem zaporednih porazov je Ljubljančane potisnilo na mesta, ki ne vodijo v končnico.

Prvi obračun v novem letu so uspešno začeli in v prvi tretjini nadstreljali tekmeca. Edini gol so gledalci v Asiagu videli v 12. minuti, ko je bil natančen Joona Erving in poskrbel za vodstvo gostov z 1:0.

Tako kot že ničkolikorat v tej sezoni, je Olimpija najslabšo predstavo pokazala v drugih 20 minutah. Takrat so Južni Tirolci v manj kot dveh minutah dosegli kar tri zadetke in povsem obrnili potek tekme. Natančni so bili Giordano Finoro, Anthony Salinitri in Mcshane Joseph Mcshane. Da je semafor pred zadnjo tretjino kazal le minus ena za domače, je 16 sekund pred sireno poskrbel Tadej Čimžar.

Italijani, ki na lestvici ostajajo tri točke pred Ljubljančani, so na dva gola prednosti znova ušli v 45. minuti, ko je Anthonyja Morrona še enkrat ugnal McshaneNato pa so zmaji pritisnili na plin. V manj kot minuti so v 54. minuti zadeli dvakrat, natančna sta bila Marc Olivier Vallerand (z igralcem več) in Jaka Šturm (izkoristil je odličen protinapad z Jako Sodjo).

Ko je v 56. minuti zadel še Luka Kalan, je bil zadnji žebelj v krsti Asiaga zabit, preobrat vrste Mitje Šivica pa dokončan. Olimpija je tako prišla do enajste zmage v sezoni, naslednja tekma pa jo čaka v torek, ko bo gostovala v Celovcu.

Na lestvici zmaji z 32 točkami ostajajo na 12. mestu, a za 10. mestom, ki še vodi v boje za končnico, zdaj zaostajajo tri točke. Pustertal je namreč po podaljšku izgubil proti KAC-u, toliko točk pa ima tudi nocojšnji tekmec zmajev.

Liga ICE, 35. krog

Nedelja, 1. januar:

Asiago – Olimpija 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)
Strelci: 0:1 Erving (Koblar, 12.), 1:1 Finoro (Mcshane, 32.), 2:1 Salinitri (Gios, 33.), 3:1 Mcshane 33., 3:2 Čimžar (Pance, 40.), 4:2 Mcshane 45., 4:3 Vallerand (Šturm, 54.), 4:4 Šturm (Sodja, 54.), Kalan (Magovac, Zajc, 56.)

Salzburg – Beljak 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Linz – Innsbruck 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Gradec – Fehervar 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Bolzano – Pioneers Vorarlberg 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Pustertal – KAC 2:3 po podaljšku (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)