Ljubljančani zelo prepričljivi tudi v Gradcu

Hokej 26. Okt 202119:43 > 21:56 11 komentarjev
Gradec tudi doma ni imel možnosti proti Olimpiji. Foto: Werner Krainbucher / ICEHL

S trinajstim krogom se je zaključila prva četrtina rednega dela lige ICE. Ljubljanska Olimpija je še naprej daleč največje presenečenje te sezone, kar je znova potrdila danes. Zmaji so visoko slavili v Gradcu (6:3) in prišli že do desete zmage v sezoni. Še naprej so prepričljivo vodilni v razširjenem avstrijskem prvenstvu, pred drugim Fehervarjem, ki je danes po podaljšku slavil v Beljaku, imajo že pet točk prednosti.

Neverjetno, s kakšno lahkoto Olimpija prihaja do zmag. Pred sezono glavni favorit za osvojitev zadnjega mesta je po prvi četrtini tekmovanja gladko prvi na lestvici. Danes je, tako kot na uvodu v sezono v Tivoliju, visoko padel Gradec. Tokrat je bil junak tekme z golom in dvema podajama branilec Miha Štebih.

Izjemna učinkovitost

Kdor je po prvih 20 minutah pogledal zgolj statistične podatke, je težko verjel svojim očem. Gradec je namreč močno nastreljal Olimpijo (16:6), a so Ljubljančani na odmor vseeno odšli z rezultatom 3:0. Najprej je s popolne bližine v 5. minuti zadel Gregor Koblar, enajst minut kasneje pa je s skoraj identičnega položaja prednost zmajev podvojil Žan Jezovšek. Le 91 sekund kasneje pa je nekoliko bolj z desne domačega vratarja Niklasa Lundströma premagal še Aleksandar Magovac. Graški trener Jens Gustafsson je reagiral in namesto Šveda v vrata poslal Avstrijca Felixa Nussbacherja.

V vrata Olimpije se je vrnil Žan Us. Foto: Werner Krainbucher / ICEHL

Gradec pokazal znake življenja

Ta je brez prejetega zadetka zdržal do konca prve tretjine ter 100 sekund drugega dela, ko je na visokih 4:0 povišal Jaka Šturm. Graški panterji so se vendarle prebudili. Dominik Grafenthin je v 27. minuti namreč premagal povratnika v ljubljanskih vratih Žana Usa. To v vrstah vodilne ekipe lige ICE ni povzročile nobene panike, v 36. minuti je za 5:1 z leve strani na modri liniji zadel še Miha Štebih. Da je bilo ob drugem odmoru vendarle le tri gole razlike, je ob igri z igralcem več 45 sekund pred odmorom poskrbel Michael Schiechl. V drugem delu je Olimpija streljala več od tekmeca (14:10).

V zadnjem delu brez pretresov

Ko je v 51. minuti za 6:2 zadel še Joona Erving, je bil zmagovalec odločen. Gradčani so prek Ackereda v 59. minuti sicer ublažili poraz, a zmage niso nikoli zares ogrozili. Slovenci so tako z avstrijske Štajerske odnesli poln plen. Ljubljančani v tej sezoni niso slavili le na treh tekmah. Dvakrat so izgubili proti Innsbrucku, enkrat pa proti Linzu. Proti KAC-u, Bratislavi in Fehervarju še niso igrali.

“Na splošno gledano smo bili dobri. V prvem delu so imeli veliko več strelov, a edinkrat so tekmeci imeli moment zgolj ob drugem powerplayu. Takrat se nismo dobro branili, a je naš vratar storil razliko. S prvo tretjino sem zadovoljen, pa čeprav smo se večinoma branili. V drugi smo bili občutno boljše moštvo, zato smo si zaslužili visoko vodstvo. V tretjem delu smo se malo ustavili, kar je ob takem rezultatu logično. Dali smo jim več posesti ploščka. Za nami je dobra tekma, ob igri pet na pet smo imeli veliko priložnosti za gol, predvsem z razdalje.”

Mitja Šivic, trener Olimpije, po zmagi v Gradcu

Olimpija ima po novi zmagi na vrhu lestvice že 32 točk, prednost pred najbližjimi zasledovalci z Madžarske je narasla na pet točk, nova tekma pa zelene čaka v petek. V Tivoli ob 19.45 prihaja Linz, to bo že tretja medsebojna tekma zmajev in črnih kril v tej sezoni. Prvo v Ljubljani so prepričljivo dobili varovanci Mitje Šivica (6:3), na drugi je bil po podaljšku boljši Linz (4:3).

Liga ICE, 13. krog

Torek, 26. oktober:

Innsbruck – Dornbirn 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)

Linz – Dunaj 4:5 po kazenskih strelih (1:2, 3:1, 0:1, 0:0)

Gradec – Olimpija 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
Strelci: 0:1 Koblar (Štebih, 5.), 0:2 Jezovšek (Zajc, Pance, 16.), 0:3 Magovac (Tomaževič, Piche, 17.), 0:4 Šturm (Štebih, Logar, 22.), 1:4 Grafenthin (Ackered, Alagić, 28.), 1:5 Štebih (Zajc, Logar, 36.), 2:5 Schiechl (Martin, Ackered, 40.), 2:6 Erving (Kalan, Šturm, 51.), 3:6 Ackered (Zalewski, 59.)

Znojmo – Salzburg 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Beljak – Fehervar 2:3 po podaljšku (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)

Bratislava – KAC 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Pustertal – Bolzano 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)