Zmaji ukrotili podivjane buldoge, tokrat junak Sodja

Hokej 24. Okt 202120:06 > 22:57 3 komentarji

Po visoki petkovi zmagi proti Beljaku so hokejisti Olimpije na zahtevnem gostovanju pri Dornbirnu prišli do novih treh točk. Po odlični drugi tretjini in precej slabši zadnji je 40 sekund pred podaljškom za končnih 4:3 zadel Jaka Sodja. Ljubljančani so na vrhu lestvice še povečali prednost.

Ljubljančani so na oddaljenem gostovanju za razliko od večine letošnjih tekem začeli slabše od tekmeca in se v 5. minuti znašli v zaostanku. Paavo Hölsä, ki je v vratih zamenjal utrujenega Žana Usa, ki je ostal v Ljubljani, je klonil po strelu Kevina Macierzynskega. A vodilna ekipa lestvice je hitro odgovorila, le 56 sekund kasneje je z desne strani izenačil Luka Kalan. 1:1 je bil tudi izid prve tretjine, v kateri pa je Olimpija več streljala (10:7), a sta moštvi v garderobi odšli poravnani.

V vratih Olimpije je tokrat priložnost dobil Paavo Hölsä. Foto CDM/Blende47 / ICEHL

Rezultat se je v začetku drugega dela hitro spremenil, ko je iz bližine po podaji Žana Jezovška in Kalana za 1:2 zadel Tadej Čimžar. V tem delu so buldogi več streljali (8:7), a je bila Olimpija tista, ki je pred zadnjo tretjino še enkrat zadela. Varovanci Mitje Šivica so namreč ob zaključku (23 sekund do drugega odmora) izkoristili številčno premoč, ko je z modre linije zadel Joona Erving. Olimpija je tako pred zadnjo tretjino prišla do prednostih dveh zadetkov.

A ta je hitro skopnela, ko so domači po dobre pol minute tretjega dela kronali številčno premoč ob izključitvi Marka Čepona, ki je dobil dve plus dve minuti kazni, na 2:3 pa je z branilskega položaja znižal David Vandane. Hokejisti Dornbirna so dobili zagon, močno pritisnili in izenačili zgolj štiri minute kasneje, ko je za 3:3 z bližine zadel Colton Bruce Beck. Buldogi so povsem “podivjali”, močno nastreljali goste (17:5 v tretji tretjini, skupno 32:22), a je bila Olimpija tista, ki je imela zadnjo besedo.

Junak je zgolj 40 sekund pred iztekom 60. minute postal Jaka Sodja, ki je po podaji Čimžarja (znova gol in dve podaji) zadel za nove tri točke in utrditev prvega mesta na lestvici. Prednost pred drugim Fehervarjem, ki je danes doma izgubil po podaljšku proti KAC-u, zdaj znaša štiri točke.

“Moram reči, da smo bili v prvih 40 minutah enakovredni zelo dobrim domačinom. Zelo močni so bili predvsem v dvobojih ena na ena. Težko smo si ustvarjali priložnosti, a sta bili prvi dve tretjini vseeno izenačeni. V zadnji pa so bili tekmeci precej boljši, mi pa smo šli na “pete in prste”. Malo sta nas šokirala dva hitra zadetka po odmoru. Roko na srce, Dorbirn si je danes zaslužil več, kot je dobil na koncu. A tudi take tekme pridejo, tudi take je treba zmagati in z veseljem smo vzeli tri točke.”

Mitja Šivic, trener Olimpije po zmagi v Dornbirnu

To je za zelene že deveta zmaga na 12 tekmah v ligi ICE. Nova preizkušnja jih čaka že v torek, ko bodo gostovali v Gradcu.

Liga ICE, 12. krog

Sobota, 23. oktober:

Innsbruck – Znojmo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Nedelja, 24. oktober:

Gradec – Salzburg 3:2 po kazenskih strelih (2:0, 0:1, 0:1, 0:0)

Dunaj – Pustertal 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Fehervar – KAC 2:3 po podaljšku (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Linz – Beljak 3:4 po podaljšku (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Dornbirn – Olimpija 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Strelci: 1:0 Macierzynski (Schwinger, 5.), 1:1 Kalan (Koblar, Sodja, 6.), 1:2 Čimžar (Jezovšek, Kalan 23.), 1:3 Erving (Leclerc, Čimžar, 40.), 2:3 Vandane 41., 3:3 Beck (Ross, 45.), 3:4 Sodja (Čimžar, 60.)

Bolzano – Bratislava 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)