Zimmer v boju prestolnic pokopal Olimpijo

Hokej 28. Okt 202215:13 > 21:49 0 komentarjev

Po visokem nedeljskem porazu proti Pustertalu (0:7) so hokejisti Olimpije na domačem ledu izgubili še proti Dunaju (3:4). Zmaji so v 59. minuti prek Mihe Zajca izid izenačili, a je le 18 sekund pozneje hat-trick dosegel Maxwell Zimmer ter odločil tekmo. Peti poraz v sezoni je Ljubljančane potisnil mesto nižje na lestvici, kjer so zdaj deveti.

Hokejisti Olimpije so v razširjeni avstrijski ligi izgubili drugo zaporedno tekmo v domači dvorani. Za polom proti Pustertalu (0:7) so se poskušali navijačem oddolžiti proti Vienni Capitals, kar pa jim ni uspelo. Večji del tekme so imeli terensko premoč, toda bili so neučinkoviti, zapravljali priložnosti z igralcem več, hkrati pa v obrambi delali nerazumljive napake v obrambi, kar so izkušeni Avstrijci, ki so po slabem začetku sezone (na Dunaju jih je Olimpija premagala) na zadnjih sedmih tekmah zmagali šestič, znali izkoristiti.

Ljubljančanom se je hitro ponudila priložnost, da popravi slab ligaški odstotek izkoristka igralca več na ledu, toda kot že nič kolikokrat v sezoni so bili v “power playu” povsem nenevarni. Mnogo nevarnejši so bili z igralcem več takoj zatem Avstrijci, ki so zadeli tudi vratnico, je pa imel v času z igralcem manj polpriložnost na drugi strani tudi Chris Dodero, a se v protinapadu ni najbolje znašel.

V 11. minuti so domači povedli. Carl Watson Neill je streljal od daleč, gostujoči vratar je plošček odbil, a pred golom je odlično reagiral mladi Žiga Mehle, ki je dosegel svoj prvi gol v ligi. Toda veselje zeleno-belih je bilo kratko, že minuto pozneje so tekmeci izenačili, ko je protinapad uspešno končal Maxwell Zimmer.

Tudi v drugi tretjini je Olimpija takoj imela igralca več, bila nekoliko nevarnejša kot ob prvi taki priložnosti, toda gola ni dosegla. Nekaj minut pozneje pa je storila napako v svoji obrambi tretjini, ki jo je kaznoval Čeh Radek Prokeš. Toda spet je prišlo do hitre spremembe rezultata, dobro minuto pozneje so napako storili Avstrijci, Rok Kapel je ujel ploščico v rokavico, nato pa s strelom pod prečko premagal avstrijskega vratarja.

Premoč le v strelih

A v 31. minuti so bili gostitelji spet v zaostanku. Neprevidno so izvedli menjavo, Zimmer se je sam znašel pred vratarjem Anthonyjem Morronejem in ga še drugič premagal. Razmerje strelov v drugi tretjini je bilo 12:2 v korist Olimpije, a Avstrijci so obakrat streljali natančno.

Mora varovancev Mitje Šivica v igri z igralcem več se je nadaljevala tudi v tretji tretjini, ko so bili Ljubljančani celo zadovoljni, da niso prejeli gola. Dunajčani so namreč zadeli okvir vrat, je pa imel lepo priložnost za izenačenje Jaka Šturm, sam je zadrsal pred vratarja, vendar ga ni ugnal.

Gosti so v nadaljevanju celo prevzeli pobudo, toda gola na eni ali drugi strani ni bilo do 59. minute. Takrat je številčno premoč končno izkoristil Miha Zajc, toda njegov ni zadostoval za točko, saj so Ljubljančani po doseženem golu spet izgubili zbranost, kar je s svojim tretjim golom kaznoval Zimmer. Šivic nato poskušal igrati brez vratarja, toda učinka ni bilo.

“Zelo grenak priokus. Fantom nimam veliko za zameriti, razen koncentracijo v določenih trenutkih. Zaslužili smo si več, kot smo dobili iz te tekme. Bili smo veliko boljši nasprotnik, sploh v drugi in tretji tretjini. Imeli smo kup priložnosti, ki jih nismo izkoristili. Dunaj pa je iz petih pravih priložnosti dosegel štiri gole. A včasih gre hokej v to smer, hitro moramo dvigniti glave. Pristop je bil zelo dober od prve do zadnje minute. Prikradla se je kakšna minimalna napaka, za kar smo plačali visoko ceno. Power-play je že pred golom deloval dobro, a na žalost smo bili prekratki,” je bil po drugem porazu v nizu razočaran Mitja Šivic. Celo bolj kot v nedeljo, ko je Pustertal v Tivoliju slavil s 7:0.

Poraz je pokvaril tudi veselje Žige Mehleta ob prvem golu v ligi ICE. Vseeno je bil navdušen: “Občutki so fantastični, malce slabši zaradi poraza, ko se tekma ni odvila po naših željah. Bili smo boljši v vseh elementih igre, a tak je šport. Ni vedno vse, kot si želimo. Gremo naprej, treba je še naprej delati trdo. Upam, da ni to zadnji gol.”

Liga ICE, 14. krog

Petek, 28. oktober:

Olimpija – Dunaj 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Strelci: 1:0 Mehle (Neill, Čepon, 11.), 1:1 Zimmer (Sheppard, 12.), 1:2 Prokes (Rotter, Wall, 27.), 2:2 Kapel (Klofutar, 28.), 2:3 Zimmer (Wall, 31.), 3:3 Zajc (Garreffa, Pance, 59.), 3:4 Zimmer (Wall, 59.)

Gradec – Beljak 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

KAC – Fehervar 3:2 po podaljšku (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)

Linz – Asiago 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Pioneers Vorarlberg – Innsbruck 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Bolzano – Pustertal 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)