Zmaji bruhali ogenj na Predarlskem in skočili na sedmo mesto

Hokej 7. Okt 202222:00 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 7. kroga lige ICEHL v gosteh premagali avstrijski Pioneers Vorarlberg s 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Hokejisti Olimpije so bili po sredinem domačem porazu v ligi prvakov proti Zugu z 1:3 danes znova na ledu v regionalni ligi ICEHL. Zabeležili so četrto zmago v sezoni v tem tekmovanju.

Domačini so si že v prvi minuti privoščili izključitev, Olimpija pa ni potrebovala dolgo, da je izkoristila prvi tako imenovani “power play” na tekmi. V tretji minuti je zmaje v vodstvo popeljal Žiga Pance. V začetku dvoboja so Ljubljančani nadzorovali igro in domačinom niso dovolili pravih priložnosti. Ravno to je vodilo do drugega zadetka Olimpije, ko je v 9. minuti prednost podvojil Jaka Sodja. Slabih šest minut pred koncem prve tretjine pa so po zaslugi Tylerja Sandhuja hokejisti Vorarlberga nekoliko presenetljivo znižali zaostanek in tekmo ponovno naredili razburljivo.

Tudi v drugi tretjini so zeleno-beli nadaljevali v enakem stilu in kmalu znova obnovili prednost dveh zadetkov. V 24. minuti je za vodstvo s 3:1 zadel Luka Kalan. Domačini so sicer poskušali postati bolj agresivni, a so jih Ljubljančani dobro držali na njihovi lastni tretjini igrišča. Kljub pritiskom in številnim priložnostim pa Olimpiji ni uspelo doseči več kot enega zadetka v drugi tretjini.

Zadnjo tretjino so bolje odprli domači hokejisti, ki so takoj po odmoru začeli napadati. Olimpija pa je bila nevarna predvsem iz protinapadov, a se je nekajkrat dobro izkazal vratar Avstrijcev Alex Caffi. Deset minut pred koncem dvoboja so domačini spet skoraj znižali, a je Slovencu v dresu Vorarlberga Luki Maverju veselje preprečila prečka. Štiri minute pred koncem so domačini poizkušali še brez vratarja in s šestimi igralci v polju. A Olimpija je s tem le še potrdila zmago, saj je v 58. minuti prazna vrata zadel Jaka Sodja in postavil končnih 4:1.

Naslednjo tekmo v regionalnem tekmovanju bo Olimpija igrala že v soboto, ko bo gostovala pri Innsbrucku.

Liga ICE, 7. krog

Petek, 7. oktober:

Salzburg – Bolzano 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Fehervar – Gradec 1:2 po podaljšku (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Linz – Pustertal 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Dunaj – Beljak 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Pioneers Vorarlberg – Olimpija 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Strelci: 0:1 Pance (Sodja, Šturm, 3.), 0:2 Sodja (Pance, Garreffa, 9.), 1:2 Sandhu (15.), 1:3 Kalan (Koblar, Neill 24.), 1:4 Sodja (Neill, 58.).

Asiago – Innsbruck 5:6 (2:3, 3:2, 0:1)