Slabo obdobje se nadaljuje, Asiago zmagovalno iz Ljubljane

Le dva dni po koncu reprezentančnega premora, ki ga je slovenska reprezentanca izkoristila za prijateljski turnir v Budimpešti, so se hokejisti na delo že vrnili v klubskih dresih. Olimpija je na domačem ledu v okviru 19. kroga lige ICE gostila Asiago in izgubila z 1:2.

Ljubljanski hokejisti so na prvi od treh domačih tekem v regionalni ligi v tem tednu lovili konec slabe serije zadnjih tednov. A tudi prva tekma po reprezentančnem premoru se ni izšla po njihovih željah, še drugič v zadnjih tednih so klonili proti staremu znancu iz alpske lige Asiagu, tokrat na domačem ledu z 1:2.

Pred reprezentančno akcijo, na kateri slovenskim hokejistom v Budimpešti tudi ni šlo po načrtih, so Ljubljančani imeli slabo serijo šestih porazov in le eno zmago. Z Italijani so izgubili v gosteh pred 14 dnevi, tudi danes pa niso delovali najbolje. Delali so preveč napak, na srečo pa so imeli razpoloženega vratarja Anthonyja Morrona, ki jih je reševal in skrbel, da so bili do konca v igri za vsaj podaljšek.

‘Nadstreljali’, ne pa premagali

V prvi polovici so hokejisti Asiaga dobro izkoriščali svoje priložnosti. Ob koncu prve tretjine so zadeli, ko so imeli prvič na tekmi igralca več. V drugi tretjini so bili domači enakovredni, a so po eni od napak v obrambi tekmeci pobegnili v protinapad ter povišali vodstvo. Za kanček upanja je nato poskrbel Joseph Garreffa, ki je pred zadnjo tretjino dosegel zadetek za 1:2.

V zadnjem delu je skušala domača zasedba priti do izenačenja. Bila je v prednosti pri številu strelov (na koncu 37-23), toda Asiago je znal zadržati minimalen naskok, zadel tudi okvir gola, Morrone pa je imel tudi nekaj dobrih obramb. Priložnost za kaj več so imeli zeleno-beli ob koncu, ko so najprej imeli “power play”, a je ostal neizkoriščen. V zadnji minuti in 15 sekundah pa so poskušali še brez vratarja, a tudi v tem elementu tokrat niso bili uspešni. Na lestvici so ostali na 11. mestu, a današnji tekmeci zdaj zaostajajo le še dve točki.

“Fantje so na ledu pustili vse, kar so imeli. Imeli pa so toliko, kolikor so pokazali. Prejšnji teden so imeli zelo naporen teden, tri tekme v treh dneh. Po zadnji tekmi v nedeljo so prišli pozno domov. Če si utrujen, je težko zmagovati dvoboje, tudi eksekucija ni prava. Veliko stvari nam je manjkalo. Res so utrujeni, morajo se spočiti, mi pa moramo strniti vrste. Kar je imel Asiago priložnosti, so bile res dobre. Če glava ni prava, je težko. In danes zagotovo ni bila. Za tiste, ki so bili spočiti, pa ni izgovora,” je po tekmi dejal trener Olimpije Mitja Šivic.

S temi besedami se je strinjal tudi napadalec zmajev Nik Simšič: “Zelo izenačena igra, svoje priložnosti smo si priigrali, ampak ni bilo pravih zaključkov. To je bila glavna razlika, Asiago se je dobro branil in bil nevaren iz protinapadov. Dosegli so gol iz powerplaya, kar je odločilo. Mi smo nevarni ob igri z igralcem več, a nam ob odbitih ploščkih zmanjka sreče in potrpljenja. Nekaj utrujenosti se je reprezentantom poznalo, a smo se vseeno dobro boriti. Pokazali smo dobro igro, a nam je zmanjkal zaključek.”

V petek bo v okviru lige ICE v Tivoliju gostoval Gradec, v soboto pa še Innsbruck.

Liga ICE, 19. krog

Torek, 15. november:

Olimpija – Asiago 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Strelci: 0:1 Misley (Magnabosco, Rutkowski, 20.), 0:2 McShane (Salinitri, 32.), 1:2 Garreffa (Beričič, 37.)

KAC – Gradec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Beljak – Bolzano 6:3 (0:0, 2:0, 4:3)

Innsbruck – Pioneers Vorarlberg 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Dunaj – Fehervar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) (prestavljena tekma 13. kroga)

ŽE ODIGRANO

petek, 30. september: Salzburg – Pustertal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

sreda, 26. oktober: Fehervar – Dunaj 2:1 po kazenskih strelih (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)