Zmaji tudi v tretjem poskusu brez uspeha proti Linzu

Hokej 20. Dec 202221:53 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so v 30. krogu lige ICE gostovali pri Linzu in še tretjič v manj kot mesecu dni izgubili proti črnim krilom iz Zgornje Avstrije (5:1). Za zmaje je to četrti zaporedni poraz v razširjenem avstrijskem prvenstvu, kjer jih nov izziv čaka že v četrtek, ko bodo gostovali v Salzburgu.

Potem ko so se izbranci Mitje Šivica v nedeljo po devetdnevnem premoru neuspešno vrnili na ledene ploskve, ko so pri vodilnem Innsbrucku tesno izgubili (4:3), jih je tokrat čakalo še eno zahtevno gostovanje.

Drugič v tej sezoni so se mudili na severu Avstrije pri prav tako eni najboljših ekip lige Linzu. Zmaji so se s črnimi krili v tej sezoni predtem pomerili že dvakrat, a od možnih šestih točk osvojili le eno. Bližje presenečenju so bili na gostovanju ob koncu novembra, ko so sicer po prvi tretjini zaostajali z 2:0, a se nato hitro vrnili in poraz priznali šele po podaljšku (3:2). Na domačem obračunu 9. decembra pa so v Tivoliju dvakrat povedli (1:0, 3:2), a po katastrofalni drugi tretjini Linz ni zapravil ponujenega (5:4).

Slab začetek pa je bil tudi tokrat usoden za Olimpijo. Domačini so povedli v 8. minuti, ko je bil natančen Graham Knott, čez štiri minute pa je zadel še Brian Lebler. Linz je imel tekmo povsem pod kontrolo (v prvi tretjini v strelih 22:4, v drugi 17:6) in ko sta nato na polovici tekme zadela še Niklas Bretschneider in Rogan Loe, je bila tekma odločena.

Ljubljančani so še največ pokazali v zadnjih 20 minut, a prvi so zadeli domači. V 48. minuti je po golu Shawna St-Amanta v mreži zeleno-belih, ki jo je tokrat čuval Anthony Morrone in z 49 obrambami kljub visokemu porazu dobro opravil svoje delo, odjeknila petarda. Za častni gol je nato v 51. minuti zadel Nik Simšič, ki je izkoristil podajo Carla Neilla.

Olimpija po 26 odigranih tekmah ostaja pri 29 točkah, časa za obžalovanje pa ni veliko. Nova tekma jih čaka že v četrtek, ko bo v zaostali tekmi 9. kroga gostovala pri aktualnih prvakih, Salzburgu. Do konca leta nato zmaje čakajo še tri tekme. Prazničnega 26. decembra v Tivoli prihaja Asiago, dva dni pozneje bo pod Rožnikom gostoval še KAC. Na predzadnji dan v letu pa jih čaka še eno gostovanje v Salzburgu.

Liga ICE, 30. krog

Linz – Olimpija 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Strelci: 1:0 Knott (Lahoda, Schnetzer, 8.), 2:0 Lebler (Dorion, Kristler, 12.), 3:0 Bretschneider (Haga, Roe, 28.), 4:0 Roe (St-Amant, Haga, 32.), 5:0 St-Amant (Roe, Haga, 48.), 5:1 Simšič (Neill, Koblar, 51.)

Gradec – Asiago 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Beljak – KAC 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Bolzano – Pustertal 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Innsbruck – Fehervar 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) (vnaprej odigrana tekma 51. kroga)