Spodrsljaj vodilne ekipe zahodne konference

Hokej 20. Dec 20227:34 0 komentarjev

Hokejisti Vegas Golden Knights, vodilne ekipe zahodne konference v severnoameriški ligi NHL, so na domačem ledu doživeli presenetljiv poraz. S 3:2 so jih v ameriški kockarski Meki premagali Buffalo Sabres, ki so sploh prvič v klubski zgodovini zmagali v Las Vegasu.

Izkazal se je vratar Ukko-Pekka Luukkonen, ki je zaustavil 41 strelov, med strelce za goste pa so se vpisali Jeff Skinner, Tage Thompson in Lawrence Pilut. Z zmago so se sablje na četrtem mestu atlantske skupine izenačile s panterji. Za Vegas, ki je na zadnjih sedmih domačih tekmah dosegel le 11 golov, sta zadela Chandler Stephenson in Reilly Smith, vratar Adin Hill pa je zbral 15 obramb.

Najboljša ekipa lige Boston Bruins je dosegla novo zmago, ko je v domači dvorani visoko, s 7:3 premagala prav Florida Panthers. Trener kosmatincev Jim Montgomery je spremljal svojo ekipo, kako je po prednosti štirih golov dopustila približanje gostov in znižanje izida na gol zaostanka, vendar so si nato njegovi varovanci le opomogli.

“Na klopi so govorili prave stvari. Ni tako, kot da bi lahko klical ‘timeout’ in jim dal boljši nasvet. Ni bilo še občutka panike, a tudi v naši igri ni bilo čutiti nujnosti,” je dejal trener, potem ko si je Boston opomogel in prišel do zmage.

Patrice Bergeron je zadel dvakrat v tretji tretjini, potem ko je Boston skoraj zapravil prednost 4:0, vratar Linus Ullmark pa je zbral 36 obramb in si prislužil deseto zaporedno zmago. “Če se lahko še kaj naučimo, ko zmagujemo, je bolje, kot učenje ob porazih. Ampak zavedamo se, da bodo prišli tudi porazi,” je v smehu še dejal Montgomery.

Edmonton Oilers so po podaljšku izgubili v gosteh pri Nashville Predators s 3:4, potem ko je za plenilce po 2:12 minute igre v podaljšku zadel Alexandre Carrier. Detroit Red Wings so doživeli še šesti zaporedni poraz na gostovanju pri Washington Capitals, ki so bili po podaljšku boljši s 4:3. Nic Dowd je zadel dvakrat v razmaku 11 sekund in podal pri odločilnem golu Dmitrija Orlova za zmago.