Bleda Olimpija tone v vse globljo krizo

Hokej 26. Dec 202219:54 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v 32. krogu lige ICEHL izgubili z Asiagom z 2:5 (1:1, 0:2, 1:2).

Hokejisti SŽ Olimpije so doživeli šesti zaporedni poraz v ligi ICEHL. Še tretjič v tej sezoni so pokleknili pred Asiagom, ki je z desetim uspehom Ljubljančanom pobegnil na dve zmagi.

Nov poraz – SŽ Olimpija je v decembru dosegla le eno zmago – je slab obet pred naslednjimi tremi tekmami, ki zeleno-bele čakajo ta teden. V sredo v Tivoliju proti KAC Celovcu (19.15) ter nato 30. decembra in 1. januarja v gosteh pri Salzburgu in znova Asiagu.

Ljubljančani so bili večji del srečanja enakovreden nasprotnik v dvorani Tivoli, dve tretjini so imeli več strelov na gol in priložnosti (na koncu 36:38), zadetke pa so dosegali gostje. Ključna je bila druga tretjina, v kateri je SŽ Olimpija dobila dvoboj v strelih na gol s 15:14, Italijani pa obračun v golih z 2:0.

In to kljub temu, da je imel Asiago dvanajst minut izključitev, SŽ Olimpija pa le dve. V 27. minuti je lastno mrežo ob nespretnem posredovanju zadel Gregor Koblar, tri minute za tem pa so Italijani izkoristili prednost igralca več na ledu in povišali na 3:1.

Zadnji žebelj v domačo krsto je Asiago zabil v 52. minuti, ko je bil znova natančen s prednostjo igralca na ledu. Žiga Pance je sicer znižal zaostanek na 2:4, a so gostje hitro zadeli v prazno mrežo in dokončno rešili vprašanje zmagovalca.