Z visoko zmago tudi iz Bolzana

Hokej 24. Sep 202121:56 > 21:57 0 komentarjev
Hokejisti Olimpije so po Gradcu visoko premagali tudi Bolzano.

Hokejisti Olimpije so v okviru tretjega kroga lige ICE gostovali pri Bolzanu in zmagali z visokih 6:2. Ob zmagi na Južnem Tirolskem sta po dva gola dosegla Nik Simšič in Aleš Mušič, ljubljansko moštvo pa je proti enemu glavnih favoritov za končno zmago v tekmovanju znova pokazalo, da bo trn v peti prav vsem tekmecem v ligi.

Prav tako kot na uvodnih dveh tekmah so zmaji odlično odprli srečanje. Že v tretji minuti je namreč podajo Mihe Zajca v zadetek spremenil Aleksandar Magovac. To je bil velik šok za domače, ki so do konca prvega dela več streljali (11:9), a poti mimo Žana Usa niso našli.

Več poizkusov Italijanov so navijači videli tudi v drugi tretjini (13:9), a je Olimpija tudi na drugi odmor odšla bolj zadovoljna. V 25. minuti je podajo Daniela Murphyja izkoristil Nik Simšič in podvojil vodstvo gostov. Le pet minut kasneje so se veselili tudi domači, Usa je premagal Daniel Catenacci. A da so Ljubljančani pred tretjo tretjino vendarle imeli dva zadetka prednosti, je 42 sekund pred sireno poskrbel Aleš Mušič, ki je pred vrati dobro reagiral po podaji Sebastiena Picheja in premagal domačega vratarja Kevina Boyla.

Olimpija je tudi tretji del začela sanjsko, v 42. minuti je za 4:1 še drugič nocoj zadel Simšič. Južni Tirolci se niso predali, dobre štiri minute so prek Michaela Halma znižali na 2:4. A to hokejistom Bolzana ni pomagalo, zeleni so v 54. minuti izkoristili dve izključitve pri gostih in prek Murhpyja pobegnili na 5:2. Zadnji žebelj v krsto tekmecev je še z enim golom zabil Mušič in postavil končni izid. Tudi največji optimisti si verjetno niso mislili, da lahko Olimpija z visoko zmago osvoji tri točke v Bolzanu.

Naslednja tekma trenerja Šivica in druščino čaka že v nedeljo, ko bo v Tivoliju gostoval Linz.

Od ostalih rezultatov gre izpostaviti gladko zmago Znojma nad Kacom in goliado v Gradcu, ki so jo po podaljšku dobili Slovaki. Za domače je sicer kar štiri gole dosegel Dominik Grafenthin. 11 golov so gledalci videli tudi v Salzburgu, kjer je Dornbirn kljub visokemu vodstvu (6:2) na koncu komaj odnesel vse tri točke.

Liga ICE, 3. krog

Petek, 24. september

Znojmo – KAC 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Gradec – Bratislava 5:6 po podaljšku (2:3, 2:1, 1:1, 0:1)

Dunaj – Fehervar 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)

Salzburg – Dornbirn 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)

Beljak – Pustertal 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Linz – Innsbruck 1:2 po podaljšku (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Bolzano – Olimpija 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Strelci: 0:1 Magovac (Zajc, Kalan, 3.), 0:2 Simšič (Murphy, Leclerc, 25.), 1:2 Catenacci (Miceli, Dehaas, 30.), 1:3 Mušič (Piche, 40.), 1:4 Simšič (Leclerc, Erving 42.), 2:4 Halmo (Miceli, Trivellato, 46.), 2:5 Murphy (Pance, 54.), 2:6 Mušič (Kalan, Štebih, 59.)