Iz Beljaka tokrat praznih rok, zmaje prehitel tudi Dunaj

Hokej 28. Dec 202121:28 > 21:54 1 komentar

Pred četrtkovo vrnitev hokejistov Olimpije v domačo dvorano so zmaji danes še petič zapored igrali v gosteh. Še drugič v devetih dneh so se udarili z beljaškimi orli. Tokrat se z gostovanja na severni strani Karavank vračajo praznih rok, domači so bili boljši s 4:2. Varovanci Mitje Šivica so izgubili drugo mesto na lestvici, pred njimi sta zdaj Salzburg in Dunaj.

Po porazu v zadnjih minutah na prejšnji tekmi proti Pustertalu je Olimpija tokrat gostovala v Beljaku, ki ga je na prejšnjih dveh tekmah dvakrat premagala. Nazadnje v nedeljo, 19. decembra, ko je bila na avstrijskem Koroškem od domačih orlov boljša s 4:3.

Tokrat so Beljačani, ki so v prejšnjem krogu na koroškem derbiju doživeli debakel proti KAC-u (1:9) igrali precej bolje in prišli do zaslužene zmage. Po prvi tretjini so sicer zaostajali, nato pa v nadaljevanju izkoristili vse napake Olimpije in prišli do 15. zmage v sezoni, s katero so skočili na osmo mesto lestvici. V vratih Ljubljančanov, ki so zdrsnili na tretje mesto, je priložnost sicer znova dobil Žan Us.

Olimpija je povedla v 9. minuti, ko je v napadalni tretjini podajo domačih prestregel Gregor Koblar, do ploščka se je dokopal Jaka Sodja, nato pa ga je s prve v mrežo za vodstvo gostov pospravil Jaka Šturm. Beljak je sicer v prvem delu več streljal, a so gostje obdržali minimalno prednost.

A ta je bila izničena že po 45 sekundah druge tretjine, ko je imela Olimpija igralca več na ledu. Tokrat so si zeleni privoščili napako v obrambni tretjini, do paka je prišel Felix Maxa in ga med nogama Žana Usa, ki je imel zakrit pogled, spravil v gol. V tem delu so si varovanci Mitje Šivica privoščili preveč izključitev, a gol je VSV zabil ob igri pet na pet. Z modre linije je streljal Sebastian Zauner in zadel prečko, odbitek pa je brez težav v nebranjeno mrežo poslal Anton Karlsson.

V zadnji tretjini so imeli kljub prednosti več od igre domači, Olimpija pa je v lovu na izenačenje težko prihajala v napadalno tretjino in do pravih priložnosti. Beljačani so vodstvo povišali štiri minute in pol pred koncem, ko je na kazenski klopi sedel Kristjan Čepon. Derek Joslin je z modre linije podal na desno stran, kjer je plošček z bekhendom v sredino podal Philipp Lindner, z natančnim strelom pa je zadel Benjamin Lanzinger. Olimpija je ob koncu poizkusila z igro brez vratarja. Po priborjenem ploščku Tadeja Čimžarja je izza vrat podal Guillaume Leclerc, znižal pa je Miha Zajc. A domači so deset sekund pred koncem dokončno potrdili zmago, prazno mrežo je zadel Lindner.

Ljubljančani, ki so doživeli še šesti poraz na zadnjih osmih tekmah, so na lestvici zdrsnili na tretje mesto, prehitel jih je Dunaj. V četrtek se po nizu gostovanj vračajo v halo Tivoli, zadnjo tekmo leta 2021 bodo odigrali s celovškim KAC-em.

Današnji večer je bil sicer več domačinov, ki so se veselili na vseh tekmah. Od ostalih Slovencev sta se v statistiko vpisala Ken Ograjenšek (gol za Gradec ob zmagi nad KAC-om) ter Blaž Gregorc (gol za Linz ob porazu v Salzburgu).

Liga ICE, 32. krog

VSV Beljak – Olimpija 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Strelci: 0:1 Šturm (Sodja, Koblar, 9.), 1:1 Maxa (Richter, Brunner, 21.), 2:1 Karlsson (Zauner, 38.), 3:1 Lanzinger (Lindner, Joslin, 56.), 3:2 Zajc (Leclerc, Čimžar, 59.), 4:2 Lindner (Joslin, 60.)

Gradec – KAC 4:3 po podaljšku (0:1, 2:1, 1:1, 1:0)

Dunaj – Znojmo 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Salzburg – Linz 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Dornbirn – Pustertal 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Bolzano – Innsbruck 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)